Kdo že píše příběh nového TR?

Jestli jste byli do dneška na pochybách, jak dopadne příběh nového Tomb Raidera, možná vaše pochybování rozptýlí zpráva o tom, kdo má na starosti scénář. Říká vám něco jméno Terry Pratchett? Určitě by mělo, velice známý spisovatel fantasy, v posledních letech především díky jeho "Zeměploše". A prááávě ten ale scénář psát nebude, bude to jeho dcera, Rhianna Pratchett.


Rhianna má na svědomí už několik herních scénářů, oba dva dílyOverlord's (za první díl dostala cenu od Writers’ Guild of Great Britain), dále třebaHeavenly Swords, za nějž byla nominována na BAFTA a její pero se nesmazatelně zarylo i do hry Mirror´s Edge. Rhianna tak patří mezi významné postavy současného herního scénáře a tak není divu, že se stala hlavní scénáristkou Tomb Raider. Ba co víc, sama Rhianna uvádí, že Lara pro ni není žádnou neznámou postavou.
 
Vyrůstala jsem s hraním Tomb Raider, odkrývala tajemství a poklady po celém světě. Žila jsem a umírala jako Lara Croft, ale nic z toho se ani zdaleka neblíží výzvě, jakou je opětovné napsání jejího příběhu. Jen málokdy dostanete šanci znovu zformovat a převyprávět legendu, takže možnost dostat se ke slečně Croft je taková, jakou můžete dostat třeba jen jednou za celý život. Vrátila jsem se zpátky ke genezi videoherních akčních hrdinek a prozkoumala, jak bych mohla vytvořit ikonickou postavu, která bude smysluplná a uchopitelná pro dnešního hráče", vysvětluje Pratchett.
 
Spolupráci s Rhiannou Pratchett si velmi pochvaluje i šéf Crystal Dynamics, Darrell Gallagher. Určitě má něco do sebe, když příběh ženy popisuje zase žena.
Sdílet: