Marco Bartoli

bartoli menu

 

Jméno: Marco Bartoli
Pohlaví: muž
Datum narození: 09.12.1951
Rok úmrtí: 1997
Národnost: Italská
Výška: 1,77 m
Profese: Vůdce Fiamma Nery

 

 

Pomsta a touha po moci

Bývalý vůdce Fiamma Nery, Gianni Bartoli se kdysi svěřil svému synovi Marcovi, že vlastní artefakt zvaný Seraph, který ho dokáže přiblížit k neuvěřitelné moci, jakou si nikdo z nich neumí ani představit. Jak velkou měl tehdy pravdu. Netušil, že tím ale vytvořil ve svém synovi obsesi. Když se pak Gianni společně s artefaktem plavil na své luxusní lodi Maria Doria pravděpodobně směrem k Tibetu, zahynul rukou tibetských mnichů, kteří loď bombardovali. Mezi nimi byl i mimo jiné otec Bratra Chana. Seraph byl ztracen a otec mrtev. Marco se stal následně vůdcem Fiamma Nery a jeho pátrání po otcově vodním hrobě a místě, kde se Seraph nacházel, mohlo začít. A zde přichází Lara Croft.

Pátrání po Seraphu

Ta se s ním poprvé setkala na Via Caravelli, které se stalo po otcově smrti Marcovým úkrytem. V roce 1997 objevila Fiamma Nera konečně vrak lodi Maria Doria. Tehdy se Marco, společně s pilotem Fabiem a mechanikem Erosem vydali letadlem na podmořskou plošinu a to s neočekávaným hostem na palubě. Všetečnou malou archeoložkou, černým pasažérem, Larou Croft. O tu se postaral Eros a Lara tak zůstala beze zbraní uvězněná kdesi v nákladovém prostoru na plošině. Podaří se jí však uniknout a zbraně získat nazpět.

Marco Bartoli

Později, dále na plošině, zaslechne rozhovor Marca Bartoliho a dalších členů Fiamma Nera, jak se baví o jistém vězni. Bratru Chan Barkhangovi, synu mnicha, který vybombardoval loď Maria Doria. Ten je vystaven neuvěřitelnému násilí. Lara vstoupí dovnitř a zabije jeho trýznitele.  Od mnicha zjistí vše o klíči zvaném Seraph, a že se díky němu může dostat k Tallionu, který je umístěný kdesi v podzemí  Barkhangského kláštera. Marco potají naslouchá jejich diskuzi a než se Lara naděje, ozbrojený pistolí vybavenou tlumičem, zastřelí bratra Chana. Proč nezastřelí první Laru, která je ozbrojená, a využil by tak momentu překvapení, je mi dodnes záhadou. Ale chápu. Zmrzačený mnich neschopný pohybu a trochu pomatený byl určitě větší riziko. Alespoň ta pomsta za otce byla dokonána. Lara unikne pod hladinu oceánu a začne pátrat po Seraphu.

Marco Bartoli

Pátrání po Tallionu

Mezitím se vydává Marco s dalšími členy Fiamma Nery do Tibetu pro Tallion, klíč, který otevírá palác Dračího císaře v Číně, kde leží i dýka Xianů. Tam si udělal tábořiště, zatímco jeho žoldáci prozkoumávali a pátrali v Barkhangském klášteře. Lara dorazila později do Tibetu také, a využila všechny své schopnosti a Seraph k odemčení cesty k Tallionu. Ten se jí podaří získat před nosy všech poskoků Fiamma Nery. Lara se vynoří nedaleko tábořiště Fiamma Nera, kde je i Marco. Ukradne jeden z džípů a vydá se na útěk. Marco se sice pokusí Laru zastavit, ale neúspěšně. Čas Číny nastal!

Marco Bartoli

Po té, co se Lara konečně dostane před dýku, zažije nemilé překvapení s propadlem, do kterého spadne. Když se později po všech těch pastech znovu vynoří na povrchu zemském, zjistí, že Marco už dávno provádí obřad s dýkou v ruce. Čtyři stoupenci stojí pod ním, zatímco on stojí na ústředním oltáři a vráží si dýku do srdce. Je opravdu mrtev? Jeho bezvládné tělo padá do rukou jeho stoupenců, kteří ho odnesou do komnaty zvané Dračí doupě. Když se Lara skrze další nepřátele probojuje až do onoho místa, nastane šok.

Marco Bartoli drak

Přeměna v draka

Marcovo tělo se zvedá z podstavce v mohutné explozi. Před ní nyní stojí strašlivý drak s obrovskou mocí. Špatnou pohyblivostí a šlehajícím ohněm. Lara se nevzdává. Střílí na draka Marca nespočet kulek, což Marca samozřejmě oslabí (boj cca na 3,5 minuty. Je tak mocný!) a na chvíli pod tíhou únavy padne. Lara mrštně přiběhne k jeho břichu, kde se pravděpodobně nachází Marcovo srdce (v břiše) a rychle mu onu dýku vytahuje. V tu chvíli se Marco rozteče v kašičku a kosti. Lara utíká pryč a jen tak mimochodem zdevastuje další UNESCO památku, Velkou čínskou zeď, která exploduje. Marco je mrtev a památkáři naštvaní.

Marco Bartoli, Lídře Fiamma Nery a šílenče posedlý stát se drakem, toto byl tvůj život!

Sdílet: