Maria Doria

Vrak lodi Maria Doria je nejikoničtější lokací druhého Tomb Raideru. Kromě všudypřítomného nebezpečí ve formě žraloků a potápěčů se vrak hemží členy Fiamma Nera, kteří s Larou nemají slitování. 

Maria Doria má dohromady čtyři levely. Všechny se odehrávají ve vraku lodi, která se potopila v Adriatickém, moderně Jaderském moři.

 

40 Fanthoms

Do prvního Levelu se dostáváme velmi nešťastně - Lara se chytila ponorky, která mířila k vraku lodi Maria Doria. Člen Fiamma Nera, který ji řídil, bohužel ztratil kontrolu, když do ponorky vrazil žralok. Lara je tak nucena v tmavých hlubinách následovat řadu prorezlých barelů až do trupu samotné lodi. Ve vraku lodi je naštěstí dost vzduchu, aby naše archeoložka přežila, na odpočinek ale nemá čas - kromě hladových ryb a paryb se ji snaží zabít jak kultisti z Fiamma Nera, tak samotná loď - skákání přes řady hořáků, když jste naboso, je hrůzné a často - pokud se vám nepodaří je přeskákat včas - bolestivé. 

Počet secretů: 3

 

Wreck of the Maria Doria

Lara se dostává hlouběji do samotné lodi a má možnost vidět, jak velkolepá Maria Doria před potopením byla. Společenské sály a prosklené stropy ale nejsou jen dekorativní, ale i nebezpečné - všude se povalují střepy, na které se Lara může nabodnout, po křivé podlaze se na Laru valí zrezlé barely, kultisti neustávají se snaze ji sprovodit Bartolimu z cesty a do toho Lara musí posbírat několik jističů, jinak ji čeká uhoření. 

Počet secretů: 3

 

 

Living Quarters

Na začátku tohoto levelu by se mohlo zdát, že Laru čeká jen další prorezlé peklo, opak je ale pravdou - po překonání nástrah strojovny a kotelny lodi, které kupodivu stále ještě fungují (nebo alespoň natolik, aby Lara mohla přeskládat a přeskákat její části), se dostane do skutečně luxusních částí lodi - Maria Doria totiž měla vlastní divadlo! Laře se také podaří zaplavit pár částí lodi, aby jimi mohla úspěšně proplavat dál, až na samotnou palubu lodi.

Počet secretů: 3

 

The Deck

Lara se konečně probojovala na palubu Marie Dorie, to ale bohužel neznamená, že má vyhráno. K Seraphu je stále dlouhá cesta, místo tísnivých prostorů a uliček lodi ji teď čeká obrovská jeskyně, ve které se to jen hemží kultisty. Musí si držet odstup, protože se tu hojně vyskytují nepřátelé s plamenomety. Do toho ji čeká ošklivé spuštění se do neznáma (na lodičku uprostřed jezera), při kterém přijde o většinu života. Po prozkoumání hlubin jeskyní, do kterých je vrak Marie Dorie zaklíněný, Lara ale konečně získá legendární Seraph. Může se nechat vynést zpět na hladinu pomocí nafouknutého flotačního zařízení - a teď už ji čeká Tibet.

Sdílet: