Gianni Bartoli

„Marco, jsem tvůj otec!“

No dobrá, tahle věta ve hře nikdy nepadla, ale narážku na Star Wars si nikdy neodpustím, ač s Tomb Raiderem nemá nic společného. Nicméně pravdivá je, protože Gianni Bartoli je opravdu otcem Marca Bartoliho a bývalý vůdce Fiamma Nery, který žil v opuštěné části Benátek v ulici Via Caravelli. Nějakou dobu také působil jako kouzelník v opeře, která s jeho sídlem sousedila. Gianni byl velkým sběratelem předmětů a relikvií z dynastie Dračího císaře, miloval Čínu, kterou několikrát navštívil a měl zálibu v pastech, které nainstaloval všude po svém sídle, kdyby se dovnitř náhodou někdo chtěl vloupat. Kam se na něj hrabe Lara a její časovky do muzea :)

Jak jistě tušíte, Gianni Bartoli byl také ten, kdo nějakou dobu vlastnil Seraph. Klíč, který otevíral podzemní část pod Barkhangským klášterem v Tibetu. I z toho důvodu byl velmi nepopulární mezi Barkhangskými mnichy, pro které byl terčem číslo jedna. Nikdo z nich totiž nechtěl, aby se síla dýky Xianů dostala do nežádoucích rukou. Tajemství o Seraphu svěřil Gianni svému synovi Marcovi, před tím, než se vydal na své luxusní lodi Maria Doria směr Tibet. To byl ten moment, kdy mniši, mezi nimiž byl i otec bratra Chana, na loď zaútočili a ta se potopila někde v hlubinách moře. Tohle místo se stalo i posledním odpočinkem Gianni Bartoliho. Jeho syn tak nastoupil jako nový vůdce Fiamma Nery. Trvalo dlouho, než organizace lokalizovala, kde se potopená loď nachází, nicméně pro Marca bylo velmi důležité, aby Seraph znovu objevil.  To už je ale příběh jeho syna.

Gianni

Zajímavost: Samotného Gianni Bartoliho jsme ve hře potkat nemohli, protože v roce 1997, kdy začala Lara po dýce Xianů pátrat, už byl po smrti, nicméně v levelu Opera House se nachází Gianniho portrét. Vtipné je, že pro jeho vyobrazení použili tvůrci hry jako předlohu plakát Harryho Houdiniho. Jen ho malinko vylepšili o knír a plnovous.

Sdílet: