Hlas Lary aneb koho uslyšíme tentokrát?

Nový díl Tomb Raidera už nám klepe téměř na bránu hrobky a tak bylo na čase, abychom se dozvěděli seznam hereček, které svůj hlas propůjčí Laře tentokrát. Od dob Rise nastaly nějaké změny. V celkovém seznamu jazykových transformací naší Lary nám překvapivě ubyly ve velkém asijské země. V podstatě až na Yang Meng Lu (zjednodušená čínština) nám vymizela japonská, korejská i klasicky čínská Lara. Změny však nastaly ale i v evropských mutacích. Například francouzskou Laru Alice Davdi nahradila Anna Sigalevitch zatímco španělskou Guiomar Alburquerque zase Danai Querol. Novinkou je pak Arabská verze Nadine Nijem. Pojďme se společně na všechny ty hlasy mrknout a koho zajímá srovnání s minulou hrou, nezapomeňte zkontrolovat náš starší článek hlasy Lary v Rise of the Tomb Raider.

Camilla Luddington (Anglická verze)

Náš výčet asi nemůžeme započít nikým jiným, než právě Camillou Luddington. Tato herečka se v České republice proslavila především svou rolí doktorky Wilsonové ze seriálu Chrirugové (Grey s anatomy), nicméně zahlédnout jsme ji mohli i v několika  epizodách seriálu Pravá krev či Californication. Camilla dabuje Laru již od roku 2013, kdy nahradila britskou herečku Keeley Hawes, která nám ale zůstala jako hlas Lary alespoň v sáze her Lara Croft.

 Camilla Luddington

Anna Sigalevitch (Francouzská verze)

Jedná se o poměrně známou francouzskou herečku, která hrála například ve filmu Pianistka z roku 2001.

 Anna Sigalevitch

Benedetta Ponticelli (Italská verze)

Žena, která se neživí hraním, nýbrž pouze dabingem. Nepředpokládám, že by někdo sledoval italské verze seriálů, ale kdyby přece jen, mohli jste ji slyšet v seriálech Pop Pixie nebo Angels friend. Benedetta mimo jiné dabovala Italskou verzy hry i předešlého Tomb Raidera

 Benedetta Pnticelli

Maria Koschny (Německá verze)

Dabérka, která krom filmů a seriálů dabuje i počítačové hry. Dabovala například Ankh 3:Battle of the gods nebo hru Haunted.

 Maria Koschny

Danai Querol (Španělská verze)

Převážně divadelní herečka, která si občas skočí zahrát vedlejší role do španělských seriálů jako Centro Médico.

Danai Querol

 

Marisol Romero (Latinskoamerická verze)

Latinskoamerická Lara je z Kolumbie a je známá hlavně díky své roli Gabriell Solis v kolumbijské verzi Zoufalých manželek – Amas de Casa desperadas. Seriál se však příliš neuchytil a byl ukončen po dvou sériích.

 Marisol Romero

 

 

Yang Meng, Lu (Verze zjednodušené čínštiny)

Bohužel se nám nepodařilo nic moc dohledat a to ani po pár letech.

 

Fernanda Bullara (Brazilská portugalština)

Herečka, která si zadabovala v různých animovaných a kreslených pohádkách v Brazilii. Mezi těmi známějšími uvedu třeba My littlle Pony nebo Pokémoni.

 Fernanda Bullara

Karolina Gorczyca (Polská verze)

U nás je Karolina Gorczyca poněkud neznámá, ale v Polsku se jedná o velmi populární herečku, kterou můžete vídat v různých seriálech, filmech a televizních show. Její filmografie čítá přes 20 různých děl, což je na její věk 30 let velmi dobré skóre.

 Karolina Gorczyca

Polina Sherbakova (Ruská verze)

Bohužel krom vzhledu se asi moc nedozvíme.

 Polina Sherbakova

Nadine Nijem (Arabská verze)

Úplně novým přírůstkem do světa Lar je modelka Nadine Nijem, která se nejvíce proslavila pravděpodobně jakožto zástupkyně Libanonu v Miss Worl a Universe.

Sdílet: