Legenda o nesmrtelnosti

V minulosti se Lara vydávala odhalit tajemství mocných artefaktů, jako například Dýka z Xianu, Scion či Thorovo kladivo. Všechny tyto výpravy a artefakty jsou založené na skutečných legendách. Zajímá vás, kterou legendou se inspirovali tvůrci ve hře The Rise of Tomb Raider a kam se tedy Lara podívá? 

Rise of Tomb Raider

Před zahájením vývoje si tvůrci z Crystal Dynamics prošli mnohé mýty a legendy a rozhodovali se, který pro novou hru použijí. Záleží nejen na příběhu samotném, ale i na lokaci dané legendy, s čímž souvisí celý vzhled hry. 

"Chtěli jsme umístit Laru do zcela nové lokace, kde by stále musela uplatnit své skilly na přežití, ale která by vypadala úplně jinak, než Yamatai," říká game director Brian Horton. "Při našem průzkumu jsme narazili na legendu, která nás zavede na Sibiř, což vypadá jako dosti nepřátelské místo, což dalo základ pro náš příběh a zároveň novou lokaci, s potřebou nových technologií."

Autoři zároveň museli vybírat legendu, která by navazovala na události z Tomb Raider (2013). Lara se zde setkala s něčím neočekávaným - nesmrtelnou duší. Po návratu do civilizace se však nemohla zbavit vzpomínek na Yamatai, a tak se jako nejlepším řešením stresu jeví průzkum dalších mýtů o nesmrtelnosti. 

"Jednou z věcí, které mám na Laře rád, je její odhodlání. V současnosti však toto odhodlání přerůstá v posedlost, když se vydává za tajemstvím nesmrtelnosti na druhý konec světa, hledajíc jakoukoliv indicii, která by mohla potvrdit, co viděla," říká franchise creative director Noah Hughes. "V této části příběhu je téměř na konci lana. Některé tyto legendy jsou pravdivé napříč kulturami. Náznaky tohoto mýtu jsou všude kolem. Ale Lara samotná spojí tajemství nesmrtelnosti se ztraceným městem Kitěž."

V žádných záznamech není moc informací o ztraceném (či neviditelném) městě Kitěž. Stará ruská legenda ze 13. století vypravuje o dvou městech, Malém a Velkém Kitěži, a začíná založením obou měst vadimírským knížetem Jurijem II. Malý Kitěž ležel na řece Volze, Velký Kitěž na břehu jezera Světlojar. Toto město bylo údajně plné tajemství a zašifrovaných vědomostí. Podle legendy byl Malý Kitěž roku 1237 napaden mongoly, a Jurij se stáhl do Velkého Kitěže. Mongolové jej však sledovali, a obyvatelé Velkého Kitěže se namísto obrany začali modlit. Než stihli mongolové město obsadit, začalo se město nořit do vln přilehlého jezera, a s ním i všechna jeho tajemství. V dnešní době se proto tvrdí, že jen ti, kteří mají čisté srdce a duši, najdou cestu do Kitěže.

 

Sdílet: