Easter eggy v Blood Ties DLC

Už je to nějaká doba, co vyšlo do Rise of the Tomb Raider DLC Blood Ties (krevní pouta). V něm hráči objevují tajemství rodiny Croftů, zatímco se snaží zabránit tomu, aby značně zchátralé sídlo padlo do rukou Lařina strýce Atlase. Samotné DLC není nijak dlouhé, ale dozvíme se v něm spoustu detailů ohledně Lařiných rodičů a věrného sluhy Winstona. A kromě toho je také celé panství narvané easter eggy, drobnostmi pro fanoušky. Pojďme se podívat, co v něm můžete najít.

(samozřejmě spoilery)

Hned první easter egg potěší všechny nadšence klasických Tomb Raiderů. V dopisu lordu Croftovi si Winston zmiňuje, že Lara je v jeho nepřítomnosti rozjívená a provedla mu ošklivý trik – políčila na něj past a zavřela ho do mrazáku. Poprvé se tak Winston vyjadřuje k naší oblíbené kratochvíli. Necítíte se trochu provinile?

V knihovně na nás čeká roztomilý plyšový dinosaurus, se kterým si Lara jako malá hrávala. Ještě štěstí, že si to nevinné Croftovic dítě do života neponechalo iluze, že reální dinosauři jsou tak heboučcí a měkcí (alespoň by to člověk čekal, když si domů přivezla useknutou hlavu T-Rexe).

 

 

V knihovně ještě zůstaneme. Až půjdete ke dveřím, pusťte si gramofon po levé straně. U prozkoumávání vás tak bude doprovázet známá skladba Venice z Tomb Raideru II. Bohužel netušíme, jestli vývojáři ze Square Enix dostali povolení od Nathana McCree, aby ji použili, ale zaslechnutí známých houslí v novém Tomb Raideru rozhodně zahřálo u srdce.

 

Papá Croft byl skutečně vášnivý sběratel artefaktů, ale máme tak trochu podezření, že některé z nich už jsme viděli. Jedná se konkrétně o zlatou růži, secret z pátého Tomb Raideru, Ankh, který nám pomohl v závěru Tomb Raider: The Last Revelation, a jadeitovou sošku draka, která bude známá každému, kdo sbíral secrety v Tomb Raider II. Sama Lara se k sošce vyjadřuje, že se její otec domníval, že má spojitost s chrámem Xian. Prý by se na to někdy mohla mrknout. Ale to už se stalo, Laro!

 

U tajemství Richarda Crofta si nemůžeme odpustit drobné rýpnutí. Samozřejmě žil v jiné době, ale už tehdy měl vědět, že datum narození jeho jediného dítěte skutečně není bezpečné heslo! Ano, je to tak. Tento geniální archeolog si dal jako kombinaci k sejfu čísla 1-4-2, jasnou připomínku Lařina data narození, 14. února.

Další easter egg se týká Lařiny původní biografie, konkrétně nebohého Earla z Farringdonu. Nejen, že mu klasická Lara dala košem a vybrala si místo něj život v neustálém nebezpečí, mezi mrtvolami a hrobkami. On byl ještě navíc v příběhu rebootu odmítnut Lařinou matkou, která ho v jednom z dopisů dokonce nazvala odpudivým. Tenhle pán prostě nemá štěstí v lásce.

Na fotce s Lařiným otcem a Anou má na sobě malá Lara tyrkysové šaty, o kterých se vyjadřuje, že tento druh oblečení nemá ráda, ale barva se jí líbila. Možná v hloubi duše cítí spojení se svou předchozí inkarnací, která v tyrkysovém tílku strávila pět her?

Zajímavý easter egg, který by v tomto článku nebyl bez výborného shrnutí od The Archaeology of Tomb Raider, je Winstonova zmínka, že nechal pár Lařin oblíbených Jaffa koláčků vedle knih Williama Blakea, který je autorem básně citované Larou v prvním Tomb Raider filmu. „Spatřit svět v zrnku písku...“

Poslední, ale rozhodně ne nejméně důležité místo, obsadil předmět, který můžete sebrat po dohrání Rise of the Tomb Raider. Kromě meče z ostrova Jamatai (nezbláznili jsme se, jedná se o českou transkripci, omluvte ex-japanologa) lze najít Rothovy dvě pistole. Jen je sebrat, splést vlasy do copu a...no tak, Laro! Šup!

Toto jsou nejvýraznější easter eggy, na které jsme narazili, ale v Croftovic panství je jich k nalezení mnohem víc. Budeme rádi, když nám po dohrání Blood Ties napíšete, která připomínka předchozích dílů byla vaše nejoblíbenější.

 

 

 

Sdílet: