UNCHARTED 4: A Thief's End

Když vyšel UNCHARTED remasterovaný i na PC, hned jsem věděl, že ho chci streamovat. Koupil jsem tedy "Legacy of Thieves Collection" a tak nějak doufal, že tam jsou všechny díly. Záhy jsem ale zjistil, že se jedná pouze o UNCHARTED 4 a The Lost Legacy. Díly 1-3 tedy pro PC stále nejsou. 

Trochu zklamání, ale co se dá dělat. Vrhnul jsem se tedy do čtvrtého dílu a doufal, že neznalost příběhu z dílů 1-3 mne nebude moc omezovat. Občas jsem určitě nepostřehl nějaké narážky na předchozí díly, ale ve výsledku to zas tak moc nevadilo. 

 

Hratelnost 

Hodně mne bavilo prozkoumávání prostředí (které je opradu moc hezké!) a lezení po skalách. Využití lana ala Indiana Jones k lezení a skokům je taky super. Připomíná mi to Tomb Raider reboot (2013, Rise, Shadow), ale možná o malinko lepší (alespoň lepší než TR2013). 

Co se mi nelíbilo je velké množství přestřelek. Člověk se může i plížit a zkusit projít bez souboje, ale moc mi to nešlo. V tomhle mi víc vyhovuje nový TR, kde je možnost tichého zabíjení pomocí luku. 

A absence sprintu mi vadilo dost často. 

 

Prostředí

Jak už jsem zmínil, prostředí je opradu krásné. Navíc se dost často střídá, takže se vyhnete stereotypu a opravdu vás to baví. Chvíli jste v džungli, pak se přesunete do města, skal, na moře. Hodně pomáhají i pasáže, kde třeba jezdíte jeepem nebo na člunu, opět to hru dost oživí a není to pořád to samé. 

 

Celkové hodnocení

Řekl bych, že moje první setkání se sérií Uncharted bylo velmi pozitivní. Hra mne opravdu bavila. Vidím tam tu paralelu s Tomb Raiderem a kde se jednotlivé série inspirují jedna druhou. Lezení, prozkoumávání a využití dopravních prostředků bylo super. 

Nelíbilo se mi velké množství přestřelek a absence sprintu. Hádanek by mohlo být víc, ale jinak jsou taky moc dobře udělané a zábavné.

 

Záznam ze streamů

Hru jsem dokončil za 8 streamů (cca 16 hodin) a během hraní jsem umřel 81 krát (na střední obtížnost). Na záznamy streamů se můžete kouknout v playlistu níže, nebo se někdy přijďte kouknout přímo na stream, za 2 týdny začínám s The Lost Legacy :) 

 

Sdílet: