Tomb Raider - The Resurrection

Sérii levelů Tomb Raider - The Resurrection vytvořila česká autorka LaraHCroft. A co víc, v multiplayeru se k nám přidala a krom pomoci s hádankami nám i prozradila pár informací z tvorby a poodhalila chystané pokračování.

 

Stahuj level

 

Pamatujete si na konec Tomb Raideru 2? Konkrétně mám na mysli level Home Sweet Home a závěrečnou scénku s Larou. Právě na tu totiž navazuje série The Resurrection. A tím myslím přímo navazuje. Když si totiž před hlavní hrou otevřete Lařino sídlo, najdete zde ještě pozůstatky po velkém přepadení.

Lara se vydává najít artefakt Seal of Anubis. Samozřejmě po tomto artefaktu netouží sama, a tak jí celou cestu znepříjemňují situaci všudypřítomní nepřátelé. Cestou naštívíte několik lokací, mimo jiné zasněžené jeskyně, lagunu, několik lodí (jednu normální a nejednu potopenou), či Egypt. V každé lokaci se Lara převlékne do odpovídajícího outfitu. 

Technicky i vizuálně jsou levely skvěle zpracované. Máme tady klasické kruhové menu. Chybí nám kompas a dalekohled, tak jako v TR2. Na druhou stranu tu máme pár pohybů z TR5 (automatické šplhání do / z plížení). Hádanky bych řekl, že nejsou až tak těžké, ale dost často se nám stalo, že jsme nemohli najít cestu dál. A secretů jsme taky moc nenašli. Ano, každý level má 3 secrety (jade, silver, gold), tak jako v klasice. Cestou potkáme i pár bossů a jednoho dokonce nemůžete porazit pouze zbraněmi. 

Bohužel multiplayer si s příliš technickým zpracováním moc neporadil, takže nefungují cutscény mezi levely, ani ukončení levelů a automatické načtení levelu následujícího. V zasněžené lokaci chybí padající sníh. Berte tedy stream tak trochu s rezervou a spíše jako takovou malou ochutnávku. Opravdovou krásu levelu si můžete užít v singleplayeru.

Nejvíc se mi na levelu líbila ta klasická atmosféra. Všechny lokace připomínají levely z klasiky a mohly by být klidně zakomponovány do originálních her. 

 

PS: Posledních pár screenshotů obsahuje Lařiny zlámané ruce (nevíme, jak se to stalo, ale zdokumentovat jsme to museli!).

 

Sdílet: