The Cottage by MpGrill

Přinášíme vám záznam constantinova streamu amatérského levelu The Cottage od autora MpGrill. Na TRLE má tento level hodnocení 9.42, ale je toto hodnocení oprávněné?

Level jsem si vybral na základě hodnocení a screenshotů, které nabízí krásnou pohádkovou atmosféru. Příběh mluví o tom, že Lara na svých cestách objevila chaloupku ukrytou v lesích a rozhodla se ji prozkoumat. Jakmile jsem ale level rozehrál, zjistil jsem, že atmosféra není ani trochu pohádková, ale spíš temná, poukazující na temnou sílu a čarodějnici, která unáší a zabíjí lidi v okolí.

Informace od autora říkaly, že je herní doba cca 100 minut. Dle recenzí jsem vytušil, že je level spíš pro začátečníky, není náročný a obsahuje minimum nepřátel. Pro stream ideální, pohodový level. Nebo? 

Některé pasti byly opravdu brutální a zásekové. Občas si některá lokace vyžádala desítky opakování, než jsem jí proskákal správně. V jedné lokaci jsem se zasekl a musela mi poradit Voxsound v chatu na streamu, když pohotově vyhledala návod. Nepřátel moc nebylo, to je fakt. Ale jinak byl level docela brutální (co se pastí týče). Naopak závěrečný boss-fight byl dosti lehký, i když zajímavý. Celkově jsem hraním strávil přes 3 a půl hodiny, a to nemám ani jeden secret.

Těch level nabízí celkem 9, ale pokud nenajdete jeden, budete mít problémy najít ty za ním (protože v jednom secretu např. dostanete brokovnici, kterou potřebujete k otevření cesty k dalšímu secretu atd). Našel jsem tedy celkem 0 secretů :D 

Atmosféra levelu je temná, ale krásná. Všechny lokace jsou nádherné, skvěle otexturované a nasvícené. Venkovní prostor opravdu působí krásným pohádkovým dojmem (to než vejdete dovnitř a narazíte na první sérii pastí). Příběh je krásně popsaný pomocí deníku, a hra vám vždy oznámí, když byl do deníku připsán nový záznam.

 

Osobně nemám, co bych levelu vytkl (krom toho, že má být pro začátečníky a herní čas je okolo 100 minut). Určitě bych ho doporučil všem pro jeho atmosféru, příběh, a výzvu v rámci překonání složitých pastí. Dle mého názoru je hodnocení 9.42 z TRLE oprávněné.

Zaujal vás tento level? Tak neváhejte a zahrajte si ho také!

 

Stream začínám v češtině,
ale během hraní přepnu do angličtiny kvůli anglicky mluvícímu publiku.

 

A příště se můžete těšit na streamy HD verze hry Tomb Raider: The Angel of Darkness.
Startujeme 3.12. v 17:00 na našem Twitchi.

 

 

 

Sdílet: