Lara at the Movies

Děj série levelů Lara at the Movies je jednoduchý - Lara si ve volném čase zajde do kina shlédnout pár filmů. Jenže ji každý film vtáhne do děje - doslova. Celkem ji čeká 13 filmů a 13 záhad, které musí vyřešit. Pomáháme jí v tom s Potkankou v multiplayeru, nebo se alespoň snažíme.

Ono to totiž není tak jednoduché - některé věci nefungují v multiplayeru a některé pasti jsou tak zákeřné, že se nám je nedaří moc překonávat. I tak vám ale naskytneme náhled na celou herní sérii a vy si ji pak můžete zahrát sami (nebo nějaké levely, každý filmový sál jde totiž odehrát jednotlivě). 

Série nabízí úvod a závěr v kině a 6 filmových sálů, každý jinak tematicky zaměřený s několika levely / filmy uvnitř. Videa budeme postupně doplňovat, jak budeme sérií procházet. Streamujeme každé úterý od 18:00 na našem Twitchi.

Celou sérii Lara at the Movies stahujte z TRLE.net

Playlist se všemi videy je na konci článku.

 


 

Cinema 1 - Mystic Thrillers

Než se pustíme do sledování / hraní filmů, musíme si nejdříve odemknout všechny kinosály. Zdá se vám tento úkol lehký? Omyl! Celá příprava nám zabrala 30 minut. Chudáci pracovníci kina, kteří si tímto musí projít před každou otevíračkou.

 

The Blair Witch Project (18.3.)

Prvním filmem je Záhada Blair Witch, kde začínáme uvězněni v nějaké jeskyni. Hra má podobně jako film hororový nádech. Poktáme tu například démonické psy nebo zombíky, pár duchů, stopy od krve, a korunku tomu nasadí rituální místo s krvavými pentagramy. 

Začátek30:17

 

 

 

Rebecca (18.3.)

Celý level je po vzoru filmu černobílý, což je na jednu stranu krásný a zajímavý prvek, na druhou stranu to znamená poněkud těžší orientaci a hledání použitelných předmětů. Bohužel film neznám, ale level byl nápaditý, lokace zajímavé. Občas ale hodně rozlehlé a nevěděli jsme, co vlastně dělat. Což je pro klasický TR super věc, když jen tak bloudíte (ale pro stream se to zrovna moc nehodilo :D ).

Začátek1:44:42

Ustřelení hlavy nebohé ženy1:58:08

 

Psycho (18.3.)

Jediný z prvních 3 filmů, který jsem viděl a kde můžu porovnat s předlohou. A musím říct, že se to velmi povedlo. Level má velmi temnou a strašidelnou atmosféru, lokace motelu a domu jsou perfektní a velmi podobné předloze, i ten rybníček. Atmosféra prostě skvělá. Přidejte k tomu psychopata v obleku své matky, který na vás nejednou (!) zaútočí za zvuků hororové hudby a máte o zábavu postaráno. 

Začátek3:10:30

Scéna ve sprše3:28:04

... Konec?? 4:39:30

 

Všechny 3 filmy jsme odehráli v rámci jednoho streamu (a byla to fakt fuška):

 

 


 

Cinema 2 - Temples and Pyramids

Druhý kinosál je věnovaný chrámům a pyramidám, a začínáme u známého Indiana Jonese! Naštěstí jsme zjistili, že nemusíme hrát celý kinosál v kuse, ale lze odehrát i každý film zvlášť. Následující streamy už tedy budou kratší :)

 

Indiana Jones and the Temple of Doom (20.3.)

Začínáme v nějakém chrámu, který působí hodně tombraiderovsky. Kvádry, páky, padající podlaha .... inu, Indy a Lara mají hodně společného. Přidejte pár obživlých koster a ohnivých duchů a máte víceméně celý začátek levelu hotový. Bohužel jsme se během plánované hodiny a půl nebyli schopni dostat moc daleko, celkově bych řekl, že jsme odehráli tak 1/5 levelu. Je tam spousta ohňů, od kterých nás ani DOZY nezachrání, takže jsme museli několikrát restartovat od začátku. Alespoň necháváme větší část levelu vám k samostatnému prozkoumání :) 

 

Blood from the Mummy's Tomb

Blood from the Mummy's Tomb (3.4.)

Starší film, který bohužel neznám. Začínáme v údolí a naším prvním úkolem je vyšplhat po skále nahoru. Tam nás čekají střežené archeologické vykopávky, kde musíme zprovoznit výtahy a s jejich pomocí se dostat dál. Proběhli jsme asi polovinu levelu, možná 3/4. A velmi se nám to líbilo! Krásné prostředí s hodně skákáním, chytře navržená geometrie. Nepřátel moc nebylo (pár netopýrů), pastí taky ne. Ale i tak má level co nabídnout. Jediná škoda je, že se nám nepodařilo odhalit onu tajemnou hrobku (pyramidu). Rozhodně doporučujeme si tento level zahrát.

 


 

Cinema 3 - Ocean and Jungle

Třetí kinosál nás zavede k prozkoumávání moří a džunglí ve stylu Pirátů z Karibiku (kteří zde mají dokonce dva levely). Po nich se můžeme těšit na Ostrov pokladů :)

 

Pirates of the Caribbean - The Black Island (10.4.)

Začátek na pláži nám dává vědět, že se nacházíme v moderní době, a ne v ději Pirátů z Karibiku. Trošku nečekané, ale nevadí. Prozkoumáváme pláž a blízkou džungli a vše působí tak krásně tombraiderovsky- ve stylu TR2 / TR3. Krásné lokace (i když občas divná geometrie), pár nepřátel, a hádanky! Level se nám opravdu líbil :)

 

 

Pirates of the Caribbean - The Black Pearl (17.4.)

Druhý level v pirátské sérii nás zavede především na kajutu lodě Černá Perla. Tu se nám velmi vyplatil multiplayer, kdy já jsem pomocí jedné páky zpřístupnil lokaci, kam se zrovna pokoušela dostat Potkanka. Opět zajímavě vymyšlené lokace, trochu víc nepřátel a pastí a až na jeden zásek ne moc těžké hádanky.

 

 

 

Lara at the movies - Treasure IslandTreasure Island (24.4.)

Vyrážíme na Ostrov pokladů! Opět jsem neviděl film, takže nemůžu porovnat. Ale level je pěkný, nápaditý, má o něco víc nepřátel, a ani jednou jsme se nezasekli! Dokonce jsme ho zvládli dohrát a onjevit poklad :)

 

 

 

 


 

Cinema 4 - Demonic Experiences

Název čtvrtého kinosálu zní děsivě - démoni? Co všechno nás v něm potká? Budeme se bát?

 

12 Monkeys (1.5.)

Poprvé nás u streamu doprovodil Nate, který má velké zkušenosti s TRLE multiplayerem. Samotný level je pěkně rozlehlý a až na vybuchující opičky a pár netopýrů a aligátorů v něm nepřátele nenajdete. Zato si pohrajete s pár posuvnými bloky, pákami a banana jumpy.

 

 

 

Hound of the Baskervilles (8.5.)

Pes Baskervilský je krásný, temný, creepy level plný zamčených dveří, klíčů, pák a puzzlů. Přidejte démonické psy a kapající krev a máte krásnou atmosféru. Lokace jsou velmi chytře pospojované, a i když jsou prostory celkem malé, nudit se rozhodně nebudete a herní doba se vyšplhá na krásné 2 hoďky.

 

 

 


 

Cinema 5 - Distant Galaxies

Hrobky i tajemná místa už jsme prozkoumali, tak se pojďme vydat do vesmíru! Čekají nás daleké planety, vesmírné lodě, a možná objevíme i nějaké nové formy života!

 

Star Wars-Episode 1. - Tatooine (15.5.)

Zajímavý Star Wars level, který obsahuje spoustu nepřátel a předmětů ze světa Star Wars. Celkově jsou objekty zajímavé, máme k dispozici dokonce i světelný meč! Bohužel jsem půlku levelu hořel, a protože se vše odehrává na Tatooine, voda na uhašení nikde v okolí nebyla. I tak se nám téměř podařilo level dohrát, jen mít čím podplatit Jabbu...

 

 

 

Star Wars-Episode 1. - Battleship (22.5.)

Třetí level ze série SW se odehrává na vesmírné lodi (druhý The Pod Race jsme přeskočili, protože byl pro multiplayer nezajímavý a nemohli jsme jej odehrát z důvodu chybějícího předmětu z prvního levelu). Těšit se můžete na bloudění chodbami, pár robotů a svou roli si zde střihne i Darth Maul!

V bonusovém videu se pak můžete těšit na pár kuriozit, na které jsme s Potkankou při hraní narazili. Level totiž obsahoval "skok do vesmíru", kde můžete chvilku plout vesmírem, než se vznítíte. Trochu jsme si pohráli se vším, co se zde dá dělat, a nalezli další bugy TRLE multiplayeru.

 

Stargate - Military Installation (29.5.)

Další prozkoumávání vesmíru nás čeká ve Stargate! V první části prozkoumáváme pouze nějakou základnu, ale podaří se nám i najít hvězdnou bránu a odemknout ji! Velmi krásný a zajímavý level, a brána na konci nemá chybu!

 

 

 

 

Stargate - Beyond the Stargate (5.6.)

Pokračujeme ve Stargate tam, kde jsme minule skončili - poté, co jsme prošli samotnou bránou a ocitli se kdesi v egyptsky vypadající krajině. Krásná hrobka, obří štíři a krvelační bohové? To vše v dnešním streamu uvidíte!

 

 

 

 

Stargate - Inside Goa’uld Star Ship (19.6.)

Finále Stargate filmu. Tentokrát se k nám přidal i PedroTheGamer, takže společně s ním a Potkankou prozkoumáme vesmírnou loď plnou nebezpečných pastí, hořících věcí a po zuby ozbrojených přátel. Sem tam vyřešíme nějakou tu hádanku a level zdárně (?) dokončíme.

 

 

 


 

Cinema 6 - Enemies of Past and Future.

Nepřátelé z minulosti a budoucnosti? Co na nás může čekat v tomto kinosále? Co třebaaaaa.... dinousauři?!! A nebo taky Vetřelci!

 

Jurassic Park - Part one (19.6.)

V prvním levelu Jurského parku jsme moc dinosaurů nepotkali (spočítali bychom je na prstech). I tak nabídl level krásnou atmosféru, pár hádanek, a sem tam nechyběl ani nějaký ten chlápek s ukousnutou nohou.

 

 

 

 

Jurassic Park - Part one (27.6.)

Druhý díl Jurského parku nabízí o hodně víc dinosaurů, včetně finálního souboje s T-Rexem. Kdo přežije?

 

 

 

 

 

Alien - Resurrection (24.7.)

Od dinosaurů se přesouváme do vesmíru, kde prozkoumáme útroby vesmírné lodi nebo základny. Jak se záhy ukáže, nejsme zde sami, a brzy musíme čelit krvechtivým vetřelcům. Vetřelčí matka na závěr už je jen třešničkou na dortu.

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet: