Deadfall Adventures

First person akční adventura plná hrobek, hádanek, pastí a lovu artefaktů, jejímž hlavním cílem je najít artefakt nazývaný "Srdce Atlantidy"? Ano prosím!

Příběhově nás hra zanese do roku 1938, kdy se v roli Jamese Lee Quatermaina (údajný pravnuk dobrodruha Allana Quatermaina z knihy Doly krále Šalamouna z roku 1885) vydáváme do Egypta hledat artefakt Srdce Atlantidy. Tam na nás číhají pasti a překážky, které musíme zdolat, a zároveň nepřátelé (živí i neživí), kterým se musíme postavit čelem.

Hra nabízí takový mix různých herních prvků - klasická first person střílečka obohacená o hádanky a pasti v hrobce a nějaké takové "minihry" pasáže, kdy jste na chvilku třeba sniper. Napříč levely jsou různě schované artefakty, díky kterým si můžete vylepšovat své vlastnosti a odemykat nové skilly - prozkoumávat své okolí se tedy vyplácí.

Hádanky sice nejsou moc těžké, ale jsou rozhodně zajímavé. Co se mi líbí nejvíc je možnost držet v levé ruce buď druhou pistoli (Lara-style), nebo si do ní vzít kompas, baterku, nebo deník se zápisky, které vám pomohou vyřešit hádanky. Dává to hře takovou dynamičnost a zajímavý prvek. Onu baterku použijete nejen na osvětlení tmavých zákoutí, ale i na boj s mumiemi. Protože jen když je sežehnete paprskem světla, začnou na ně působit střelné zbraně. Kdo by takový prvek uvítal i v Tomb Raideru?

 

 

 

Sdílet: