Tomb Raider: Tripped up

Tomb Raider: Tripped up

Vydáno: leden 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Danny Miki, Crimelab Inkworks
Obrysy: Mark Pajarillo
Barva: Brett Evans
Autor obálky: David Finch, Andy Park

 

Děj

Lara Croft a Chase Carver se nacházejí uprostřed džungle v Kambodži, kde se snaží nalézt Lu Vinh Idol. Prosekávají si cestu až k chrámu Ho Dhap. Chase do něj vstupuje celý dychtivý po pokladu, Lara ostražitá s baterkou a pistolí v ruce. Po krátkém prolézání chodeb po čtyřech objeví to, pro co přišli. Jenže mezi nimi a zlatou soškou vězí obrovská propast. 

Chase je bezradný, ale Lara ho nechá držet konec lana, na kterém se rozhoupe. Následně vyšplhá na velký sloup na druhé straně propasti. Chase začíná být nervózní a čeká, že jakmile se Lara dotkne sošky, spustí se zemětřesení, nebo ze zdí vyletí kopí, hadi, nebo ohnivé koule. 

Nic se ale nestalo. I Laře to připadá až moc snadné. Tak snadné, že věří tomu, že zlatá soška není Lu Vinh Idol, který hledají. Proto sošku háže do propasti. Pravým pokladem je prostá soška, která v rukou držela tu zlatou. Jenže jakmila ji Lara zvedne, vyhrnou se z propasti plameny, a mocný hlas nařkne Laru z krádeže. 

Lara už je spokojenější. Chytne se znovu lana a přikáže Chaseovi, aby ji vytáhl. Z plamenů se zvedne obří démon. Lařiny zbraně proti němu moc účinné nejsou. S Chasem proto utíkají ven z chrámu, který se za jejich zády rozpadá v plamenech. Chase ještě vtípkuje, že Lara měla vzít jen ten falešný idol. Zároveň ale doufá ve větší odměnu, možná i nějakou romantickou... Lara ale jeho myšlenky velmi rychle zchladí. 

 

Názor

Dokončili jsme hlavní sérii komiksů a vrháme se na kratší díly. Tento příběh je velmi pěkný, Líbí se mi, že je tu zas Chase a jeho věčné pošťuchování se s Larou a oprsklé narážky, které Lara sarkasticky odráží. 

Samotné hledání pokladu je celkem krátké, ale jako celek to funguje pěkně. Žádné rozsáhlé pasáže, které by byly nudné. Konec tak trochu uspěchaný, ale připomíná mi konec Tomb Raider 1, kdy pyramida exploduje. Takže vlastně tento díl obsahuje všechno, co by měl správný Tomb Raider mít - nepřístupnou lokaci, tajemný chrám, mocný artefakt. Nadpřirozený nepřítel a Lara utíkající ze zničeného místa, které právě vykradla. Chase je jako bonus. 

Sdílet: