Tomb Raider: The Greatest treasure of all

Tomb Raider: The Greatest treasure of all

Vydáno: říjen 2005
Počet stran: 52
Autor scénáře: Dan Jurgens
Kresba: Joe Jusko
Autor obálky: Joe Jusko

 

Děj

Chase Carver utíká džunglí před nepřáteli, kteří ho pronásledují v jeepu a střílí po něm. Skáče z útesu do hluboké řeky. Když vyplave na její břeh, spatří tam Laru stojící vedle majestátního lva. Chase je překvapený, že je Lara naživu - co ten pád letadla? Když se k Laře přiblíží, aby ji obejmul, lev výhružně zařve. Jejich rozhovor náhle přeruší zvuk motorového člunu a následná střelba dalších nepřátel. 

Lara (s pomocí jejího ochočeného lva) přinutí Chase, aby běžel proti proudu řeky a odlákal tak pozornost nepřátel. Ona využije jejich nepozornosti a rozstřelí sud s palivem, díky čemuž celý člun exploduje. 

Vše začalo před 41 hodinami. Lara s Chasem letěli do džungle ve střední Americe, kterou ovládají partyzáni. Lařin plán byl ukrást největší poklad, jaký kdy našli. Chase ale nevěděl, o jaký poklad se jedná - obří diamant? Zlaté doly? Nebo pramen mládí? 
"Lepší," odvětila Lara.

Jejich letadlo však sestřelili rebelové. Při pádu se Chaseovi podařilo z letadla vyskočit a dopadnout na velký strom. Když se ohlédl, spatřil, jak se letadlo rozbilo o vzdálenou skálu. 

Chase se Lary ptá, jak ten pád letadla přežila, a kde sebrala Clarence (lva). Lara vypráví, že z letadla vyskočila do podrostu, který její pád zbrzdil. Když si opékala opici k večeři, navštívil ji hladový lev. O jídlo se s ním rozdělila, ale své pistole měla pro jistotu v pohotovosti. Lev jí však jen olízl obličej a s jídlem byl evidentně spokojený. Lara si myslí, že lva vychovali lidé - ve střední Americe totiž normálně lvi nežijí. 

Chase se opět ptá, kam mají namířeno a co vlastně hledají. Lara pouze odvětí, že se nedaleko nachází mayský chrám, který nikdo předtím neobjevil. A i kdyby ano, tak určitě nevzal to, pro co jdou oni. A opravdu, po nějaké chvíli dojdou k velkému chrámu - který je ale střežen partyzány. Lara navrhne, že by se měli prospat a zaútočit večer, až budou partyzáni spát.

Po setmění vypustí mezi partyzány svého lva - ten se od nich ale nechá hladit, protože, jak se ukáže, původně patřil jim. Lara s Chasem tedy musí zvolit jiný přístup. Počkají, až se partyzáni opijí a usnou, a pak se do chrámu vplíží. 

Uvnitř Lara najde tajné dveře, a za nimi.... dívku. Sarah Constantine. Chase tomu nevěří. Kde je poklad? To jsme riskovali svůj život jen pro záchranu nějaké dívky?

Laru si totiž najala dívčina matka. Dcera se ztratila v džungli při církevní misi. To ona je poklad, kterého si paní Constantinová váží nejvíc. Chase je pořád naštvaný. Je ta dívka aspoň bohatá? Dostaneme za její záchranu odměnu? 

Před chrámem už ale na ně čekají partyzáni. Naši hrdinové se tedy otočí a utíkají zpátky do chrámu. Ale i tam jsou nepřátelé. Lara tedy stiskne skryté tlačítko na zdi. Podlaha se pod nimi propadne a utvoří skluzavku do vody. Podzemní řeka všechny tři vyplaví z jesykně ven. Tam ale už čekají partyzáni se lvem, kterému přikážou, aby Laru sežral. Ten se ale k útoku nemá. Lara využije nepozornosti a na partyzány zaútočí. Přeřízne lano, kterým drží lva na uzdě, a ten se na partyzány vrhne. 

Když je po všem, Lara prozradí Chaseovi poslední tajemství. Alexandra Constantine, matka nalezené dívky, je učitelka. Nemůže jim krom díků nabídnout žádnou odměnu. 

 

 

Názor

Hned na první pohled tento komiks překvapí stylem kresby - vypadá velmi realisticky, oproti všem ostatním TR komiksům je to vážně změna. Příběh se mi líbí, navíc tu máme zpátky pošťuchování mezi Chasem a Larou, které tomu dodává jiskru. Líbí se mi, jak nás i Chase Lara napíná až do úplného konce. Závěr je velmi hezký a za mě je to krásné zakončení naší tombraiderovské komiksové ságy. Jedná se totiž o poslední komiks ve čtvrté knize TR archivů. 

Sdílet: