Tomb Raider: Takeover

Tomb Raider: Takeover

Vydáno: leden 2004
Počet stran: 24
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Scott Benefiel
Obrysy: Jasen Rodriguez
Barva: Frank D'Armata, Andrew Crossley
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Lara se vydává do L.A., aby do muzea vrátila Delphi stone, cenný klenot, který byl ukraden při převozu z Atén. Lara zloděje dostihla v Benátkách a muzeum ji poprosilo, aby jej navrátila osobně, že připraví uvítací party. 

Lara se cítí nesvá ve společenských šatech, bez svých věrných pistolí. Během večírku přiletí helikoptéra a z ní vyskáčí ozbrojení muži. Začnou střílet kolem sebe a hledají Laru, která má klenot zavěšený kolem krku. Jedna číšnice (která je ve skutečnosti herečka a tímhle si jen přivydělává) Laře pomáhá s úprkem - ví totiž, kde jsou nouzové východy a chodby pro personál. 

Hlavním záporákem, který po klenotu touží, je Edgar Mast. S tím už se Lara setkala v minulosti, když při vykrádání banky zabil její spolužačku a kamarádku. Od té doby si Lara dala za cíl Edgara chytit. 

Mast sleduje Lařin pohyb přes bezpečnostní kamery a může tak své kumpány poslat za ní. Nakonec Mast dopadne servírku a vyhrožuje, že pokud mu Lara do 5 sekund nevydá klenot, tak servírku zastřelí. Lara se vzdá a klenot mu hodí. Mast však následně začne po Laře střílet. Ta přeskočí zábradlí, aby se zachránila. 

Mast s kumpány se přesouvají do jiné části muzea. Servírka však zjistí, že Lara visí z patra a drží se zábradlí. Pomůže jí zpátky nahoru. 

Laře došlo, o co Mastovi jde. Podle jedné legendy mohla kněžka z Delphi cestovat velké vzdálenosti během mrknutí oka. Stačilo jí k tomu mít klenot pověšený kolem krku a rukou se dotknout pradávného oltáře. Přesně toho oltáře, který do muzea dorazil před pár měsíci. 

Mast chce použít klenot a oltář k tomu, aby se dostal do trezorů v bankách a k dalším pokladům. Oltář už je aktivovaný, ale Lara na Masta zaútočí a klenot mu sebere. Následně ho vhodí do portálu, který se u oltáře otevřel. Portál pohltí Masta i jeho kumpány a opět se uzavře. 

Lara s číšnicí opouští muzeum a jsou obklopeny kamerami a reportéry. Protože Lara o popularitu nestojí, přenechá slovo své společnici a sama odchází. 

 

Názor

Trochu zajímavá shoda náhod, že amulet i oltář doputují do stejného muzea. Ale možná to bylo schválně, kvůli té legendě. Aby návštěvníci mohli oba kousky obdivovat zároveň. Každopádně tedy od lupičů bylo trochu zvláštní, že ukradli amulet v Itálii, když by pak s ním stejně museli do muzea v L.A. kvůli portálu. Ale možná bylo při převozu menší zabezpečení, než pak v muzeu.

Každopádně se mi komiks velmi líbil. Lara se chovala opět jako Lara, a ne jak ta z Journeys. Sebevědomá, nerada ve společnosti. Nesvá v šatech. Sem tam hodila nějakou vtipnou sarkastickou poznámku. Zápletka s muzeem pěkná. Trochu mne mrzí, že už je to několikátý díl, kdy představí nového záporáka a následně řeknou, že už se s ním Lara kdysi setkala. Pak hodí nějaký flashback do minulosti. Víc se mi líbilo, když se ti záporáci skutečně vraceli z předchozích komiksů, aby čtenář, co čte všechny, věděl, o koho se vlastně jedná. 

Sdílet: