Tomb Raider: Sphere of Influence

Tomb Raider: Sphere of Influence

Vydáno: březen 2004
Počet stran: 24
Autor scénáře: Kevin McCarthy
Náčrt: Joyce Chin
Autor obálky: Howard Chaykin, Joyce Chin

 

Děj

Lara něco hledá v kanálové stoce, když na ni zaútočí krokodýl. "Jen pojď blíž, po brodění se touhle špínou potřebuji nové boty." Následně vylézá ven z kanálu a podává dívce látkovou panenku. Na chuligány, kteří panenku do kanálu hodili, ještě zakřičí, že příště na ně zavolá její kamarádku policajtku Pezzini (kterou známe z komiksů Witchblade). Holčička poděkuje Laře za panenku, ale dodá, že teď už ji nepotřebuje. Že už se chuligánů bát nebude, a bude stejně odvážná, jako Lara. A tak Lara odchází s panenkou v ruce.

Následně se Lara v luxusních šatech vydává na místo, kde se odehrává nejzrádnější vykrádání hrobek - na aukci. Lara vidí, že se draží jeden z artefaktů, který našla. Při nálezu si zlomila žebro. Začne přihazovat, aby artefakt vyfoukla jisté dámě. Cena končí na 100 000$ a artefakt si odnáší Lara. Po cestě z aukce na ni ale zaútočí kumpáni oné dámy, co prohrála. Dáma Laře vysvětlí, že její rodokmen sahá až do dob příchodu Španělů do Ameriky. Předkové jsou pohřbeni v hrobce v Hondurasu, ze které Lara artefakt ukradla, čímž probudila strážce hrobky. Žádá Laru, aby artefakt navrátila a tím zachránila budoucnost dáminy dcery. Lara souhlasí, a i když se hliněný artefakt rozbil a zůstal z něj jen klenot, tak se vydává do Hondurasu.

Lara si vypůjčí dáminy kumpány a společně se vydávají do hrobky. Tam je obživlý obří strážce, který není zrovna nadšený. Lara zaúkoluje kumpány, aby udrželi strážcovu pozornost, zatímco ona proklouzne hlouběji do hrobky navrátit artefakt. Jak zvláštní pocit, něco vracet na své místo...

Navrácení artefaktu ale nepomohlo a strážce je pořád při síle. Co se stalo? Aha, ten magický klenot potřebuje nějakou nádobu. Protože nemá nic jiného po ruce, použije kanálovou panenku. Zasadí do ní klenot a strážce hrobky zmizí. 

Při návratu domů Lara přemítá, jak zvláštní by bylo, kdyby z té malé holčičky vyrostla archeoložka, která se jednou vydá do Hondurasu a v hrobce objeví svou starou panenku. 

 

 

Názor

Takový milý, celkem krátký příběh. Ukazuje Laru zas v jiném světle - nejdřív loví holčičce panenku z kanálu, pak si řekne o pomoc dvěma mužům. Navíc se tu Lara zamyslí nad důsledky svého vykrádání - co když takhle probudila víc strážců?

Trošku jsem nepochopil, proč měla panenku pořád u sebe - vždyť se po kanálu převlékla do večerních šatů, dokonce změnila účes. A pak letěla do Hondurasu, kde zas měla svou klasickou výbavu.

Kresba je černobílá, a tak mi občas dělalo problémy se v tom zorientovat. Ty barevné se mi čtou o hodně lépe. 

 

Sdílet: