Tomb Raider Mean Machines SEGA

Tomb Raider Mean Machines SEGA

Vydáno: září 1996
Počet stran: 8
Autor scénáře: Vicky Arnold
Kresba: Paul Peart

První oficiálně vydaný produkt s Larou Croft! Tento komiks předcházel jejímu prvnímu hernímu dobrodružství z roku 1996 a poprvé tak světu představil nebojácnou archeoložku.

 

Děj

Jistý profesor se vydává s klíčem hledat vzácný artefakt, který by ho ochránil před vším zlem. Jenže před chrámem jeho skupinu přepadnou žodláci a klíč mu ukradnou. Záhy se objevuje naše neohrožená archeoložka, která žoldáky dopadne, hlavnímu bossovi ukradne klíč, a následně se vrátí k zamčeným dveřím, které stráží onen artefakt. Tam se k ní připojí profesor a varuje jí, že jsou to dveře smrti.

Lara se ničeho nezalekne, dveře otevírá, a získá lebku z krystalu. Celá místnost se začíná bortit, a tak Lara nahodí profesora na záda a utíká ven z hrobky. V bezpečí pak profesorovi předá lebku, která ho bude chránit po celý jeho život, a vydává se do nedaleké kavárny, kde začne její opravdové dobrodružství. 

 

Názor

Komiks je opravdu krátký a kresba je taková hodně surová a jiná, než všechny ostatní komiksy. Je ale hodně zajímavé vidět první totožnost Lary, která je tu vykreslena jeko neporazitelná extra silná bojovnice. Konec komiksu pak praví, že u šálku čaje začne Lařino pravé dobrodružství, což je nejspíš narážka na začátek Tomb Raider 1, kde Laru kontaktuje Natla. 

 

 

 

Sdílet: