Komiks Angel of Darkness

       Upozornění: tento článek obsahuje spoilery pro díly Tomb Raider komiksů 32-34. 

     Fanoušci Tomb Raider: Angel of Darkness to nemají lehké. Slibně rozjetý příběh – a samozřejmě nejistý osud Kurtise Trenta – byl násilně utnut a celá plánovaná trilogie byla odsunuta jako něco, co pošramotilo pověst Tomb Raideru. Když vyšly tři komiksy s tématikou Angel of Darkness, mnoho fanoušků zaplesalo. Že by byl příběh dokončen? Vysvětlen? Dozvíme se, jestli Kurtis přežil?

       No...ne tak docela.

       Pojďme se tedy podívat na to, jak dopadlo komiksové zpracování Angel of Darkness a jak se liší od příběhu hry.

       Bohužel pro fanoušky příběhu Angel of Darkness, tyto tři komiksy na něj ani nenavazují, ani ho nijak nedoplňují. Dalo by se spíš říci, že díly 32 až 34 představují nový příběh, který je šestým dílem Tomb Raideru pouze inspirovaný. Ač se Lara podívá jak do Paříže, tak do Prahy, v komiksu se objevilo několik dalších lokací (kupř. Maroko a Turecko, přičemž Turecko se mělo podle spekulací o pokračování Angel of Darkness objevit v dalším díle trilogie, jelikož jde o místo zrodu rasy Nephilim). Cabal v tomto příběhu neexistuje, takže fanoušci Kristiny Boaz či Joachima Karla, vzdejte se naděje, že své oblíbence uvidíte. Zato Eckhardt zde získává novou zvláštní schopnost – mění se v jakéhosi mutanta, který je zjevně ještě nebezpečnější, než jeho lidská verze, kterou známe ze hry.

Pokud by vás zajímaly další rozdíly, lze třeba jmenovat následující:
Werner von Croy se snaží Laru zabít
Margot Carvier se pokusí o to samé
Kurtis není probodnut Boaz, ale jedním z Eckhardtových žoldáků
finále příběhu se odehrává v Turecku, ne v Praze
a z jiskření mezi Larou a Kurtisem na konci vzešlo alespoň něco malého, co pro fanoušky páru Kurtis x Lara bylo jako pohlazení po duši.

A co zůstalo stejné?
hlavní záporák je Pieter van Eckhardt, který chce oživit rasu Nephilim
Kurtis Trent, i když uzavře spojenectví s Larou dost jiným způsobem
příběh se točí kolem Obscura maleb

Pokud hledáte komiks, který doplní vaše znalosti příběhu Angel of Darkness, díly 32-34 jím bohužel nejsou. Nabízí ale příjemné a čtivé dobrodružství na motivy šestého dílu Tomb Raideru, které je zajímavou alternativou k původnímu příběhu a oproti němu je i – jakž takž – ukončené. A to za to nejspíš i stojí, ne?

Sdílet: