Křest knihy Tomb Raider: Archivy S.1

Dne 31.5. proběhl v pražském Comics Centru křest českého vydání sbírky komiksů Tomb Raider: Archivy S.1. My jsme na akci samozřejmě byli, a tak vám nyní přinášíme podrobný report a pár zajímavých informací.

 

Průběh křtu

Na začátku panovala volná zábava s možností zakoupit komiks se slevou. Zároveň se každý mohl vyfotit s představitelkou Lary, která se celého eventu zúčastnila. Udělalo mi radost, že se jedná o klasickou Laru, tak jak jí známe z prvních dílů Tomb Raidera, ikonické brýle included. 

Utvořili jsme hlouček fanoušků Lary (Lufík, Potkanka, constantine, Willy) a začli diskutovat o všem s Tomb Raiderem spojeném - komiksy, knížky, figurky, hry, naše sbírky, fanfikce... Témat se vystřídalo opravdu hodně a bylo super zas pokecat se stejně smýšlejícími lidmi. 

Pak už ale přišlo to hlavní - křest knížky. Slova se ujal Václav Dort z Comics Centra, který představil historii komiksů Tomb Raider a především sérii Archivy a jejich přípravu. Pak už bylo bouchnuto šampaňské a kniha Tomb Raider Archivy, kterou držela sličná Lara Croft, byla slavnostně pokřtěna. 

Celou dobu běžely na obrazovce ukázky z komiksů. Zároveň si každý mohl dopřát občerstvení ochucenou vodou či pivním mokem čepovaným ze soudku. Nahlédnout jsme mohli jednak do nově vydaných Archivů, dále pak do všech komiksů, které Comics Centrum nabízí.

Atmosféra byla vážně skvělá a já doufám, že se podobného křtu budeme moci ještě 3x zúčastnit.

 

Jak je to s těmi Archivy

Původně byly plánované jen dva díly, ale už ve fázi plánování se z řad fanoušků ozval tak velký zájem, že ve výsledku budou celkem 4 knihy. Ta první obsahuje Tomb Raider komiksy #1 - 15, druhá bude obsahovat komiksy #16-24 a #26-34. Ve třetí nalezneme vydání #35-50 a speciály #0 a #½. V posledním Archives se můžeme těšit na Tomb Raider Journeys #1-12 a samostatné komiksy (Arabian Nights, Origins, Epiphany, The Greatest Treasure of All, a Take Over). Žádné crossover komiksy se neplánují. Zároveň není jisté, jestli Dark Horse po vydání čtvrtého dílů naváže na tento formát s vlastními komiksy k novému Tomb Raideru.

Z původních komiksů byla v češtině dříve vydána pouze Legenda o Medusině masce, na další komiksy bohužel nebyla licence. Pokud bude o první české vydání Archivů zájem, bude každý půlrok vydáván nový díl (teď v červnu vychází v USA díl 2, takže by za půl roku mohl být v češtině :) ). První díl se stal po pár dnech v předprodeji nejprodávanějším titulem, takže věříme, že zájem opravdu je. 

 

Předprodejní sleva

Kniha už je sice vydaná, ale až do 4.6. si ji můžete pořídit se 40% slevou, a to přímo na e-shopu Comics Centra. Jedná se o opravdu krásné vydání, a pokud stále váháte, možná vás navnadí ukázka pár stránek.

 

 

 

Sdílet: