Novinky o připravovaném Tomb Raider filmu

To, že je hlavní hrdinka nového Tomb Raider filmu ztvárněna herečkou Alicii Vikander, už všichni dávno víme. Herečka se proslavila obzvláště díky filmům Ex Machina nebo Dánská dívka, za kterou dokonce získala Oscara. Nicméně Alicia neusnula na vavřínech a nyní se plně věnuje tomu, jak správně a věrohodně ztvárnit slavnou dobrodružku Laru Croft z herní série Tomb Raider.

Tomb Raider film s Alicií Vikander v hlavní roli

V původních dvou filmech hrála Laru Croft herečka Angelinou Jolie. Tehdy byla Lara ve svých nejlepších letech. Nyní se však vracíme do doby, kdy je jí jen 21, tedy 7 let po zmizení jejího otce. Lara se rozhodla nepřevzít otěže otcova vybudovaného obchodního impéria a namísto toho studuje a přivydělává si jako poštovní kurýr v Londýně. Mimo to hledá odpovědi ohledně zmizení svého otce a cestuje do míst, kde byl spatřen naposledy - k hrobce kdesi na ostrovech Japonského pobřeží.

Jak říká samotný oficiální text: „Riziko pro Laru nemůže být vyšší. Ona sama, pouze se svým ostrovtipem, slepou vírou a tvrdohlavostí musí překonat vlastní hranice v dobrodružství za neznámem. Pokud přežije tuto zrádnou cestu, mohla by si tím vydobýt oprávněně jméno Vykradačka hrobek (Tomb Raider).“

Je vám to povědomé? Možná je to tím, že film je inspirován hrou z roku 2013.

 „Když se mě ptali, zda bych vzala roli Lary Croft, bylo to pro mě velmi vzrušující. Lara je skutečně ikonickým charakterem“, řekla Vikander pro Vanity Fair. „Myslím si, že se s ní lidé dokážou identifikovat z několika různých důvodů, ovšem já sama ji nejvíce vidím jako vzor pro mnoho mladých žen. Snaží se vybojovat si své místo na tomto světě a spojit svou budoucnost se svou minulostí. Zároveň má úžasnou kombinaci důležitých rysů – je tvrdá, chytrá, zranitelná, ale zároveň vám prostě nakope zadek! Má tak unikátně odlišnou povahu na rozdíl od rolí, které jsem ztvárňovala předtím. Líbí se mi ten pocit, dostávat se do Lařiny hlavy a zároveň je to pro mě výzva projít takto náročnou fyzickou rolí.“

Producent Graham King, který vyhrál Oscara za film Skrytá identita, dodává: „Alicia Vikander do této role přináší ohromnou hloubku a zranitelnost, které jsou stejně důležité, jako Lařina síla, odhodlání a fyzička. Náš film bere Laru k jejím počátkům. K fyzickým a emočním výzvám, díky kterým se nakonec stane vykradačkou hrobek. Je to komplexní charakter, vyžadující spousty elementů, které dokáže Alicia spojit dokonale dohromady.“

 

Rozhovor s Roar Uthaugem

Jak daleko už jste v natáčení?

Zrovna balíme natáčení v lokaci v Jižní Africe a budeme pokračovat v Londýně.

Filmy podle her mají většinou velmi špatnou reputaci a to jak u fanoušků, tak u kritiků. Čím bude váš Tomb Raider odlišný?

Bereme si hodně inspirace a narážek ze hry a celé série k vytvoření našeho světa a věřím, že fanoušci to poznají. Zároveň máme absolutně odlišný přístup k Laře Croft, která nabídne nový původ a vývoj charakteru. Je to příběh, který ukáže nejen její největší fyzické úspěchy, ale zároveň pátrá v hloubkách její lidskosti.

Inspirujete se i něčím jiným, než samotnou značkou Tomb Raidera?

Inspiruji se ostatními akčními filmy, stejně tak, jako klasickými filmy o přežití. Zároveň se snažím přinést i něco z mého evropského vnímání, když přijde na vývoj postavy. Usiluji o kombinaci všeho v celém tom velkém filmovém kolotoči.

Viděl jste původní Tomb Raider filmy s Angelinou Jolie? Pokud ano, co si o nich myslíte?

Viděl jsem je a byla to dobrá zábava. Angelina Jolie byla báječná Lara Croft. My však děláme velmi odlišný film - původní příběh - a myslím si, že fanoušci Alicii ocení.

Diváci, kteří nejsou obeznámeni s herním Tomb Raider rebootem z roku 2013 mají trochu jiný pohled na Laru Croft. Jak ji tedy chcete uvést divákům s tak odlišným přístupem k postavě?

Jakožto příběh z jejího zrodu uvede film Laru jako mladou ženu, která ještě nenašla své místo v životě. Ženu s velkým duchem a potenciálem. Sledujeme její boj a cestu k tomu, aby se stala tím, kým se stát má – Vykradačkou hrobek.

 

 

Tomb Raider film půjde do kin celosvětově 16. března 2018. Tak co? Těšíte se na film stejně tak moc, jako my?

 

Tomb Raider film s Alicií Vikander v hlavní roli 

Tomb Raider film s Alicií Vikander v hlavní roli

Sdílet: