Nová fotka a náznak příběhu

Alicia Vikander, která si v novém Tomb Raideru zahraje Laru Croft, se v rámci Comic Conu 2017 rozpovídala o připravovaném filmu a sdílela s fanoušky novou fotku z natáčení. Originál rozhovoru přinesl portál Entertainment Weekly.

 

Lara Croft hledá své kořeny

Filmový reboot, který je inspirovaný herním Tomb Raiderem z roku 2013, zobrazuje Laru Croft (Alicia Vikander) jako mladou dívku s obyčejným zaměstnáním v Londýně. Jedna indicie ji zavede na výpravu za svým ztraceným otcem (Dominic West), který je považován za zesnulého.

"Vykazuje dravé, odolné, zvídavé, inteligentní rysy," říká Vikander, "ale sebrali jsme jí všechny zkušenosti. Zatím nebyla na žádném dobrodružství. Myslela si, že její otec je obyčejný businessman žijící moderním životem na kraji Londýna. Ale pak přišly nové informace. Toto je začátek."

Pro 28letou herečku byl restart série největším důvodem, proč film točit. "Překvapilo mne, že i moje matka zná Tomb Raider. Je to samozřejmě proto, že se Lara Croft stala velmi známou díky Angelině Jolie. Ale toto je velmi pěkný způsob, jak zobrazit oblíbenou postavu z více úhlů pohledu."

"Citově mne to vždy táhne k něčemu, co se výrazně liší od věcí, které jsem již dělala," říká Alicia. "To mi přirozeně dává extra pocit natěšení. Zatím jsem točila hlavně drama a indie filmy, ale sama nedokážu spočítat, kolikrát jsem sledovala velká dobrodružství jako Indiana Jones nebo Mumie. Ráda jsem zahrnuta do velkých výprav a zahrát si akční roli byl vždy můj dětský sen."

Alicia byla dříve tanečnicí, což jí připravilo na nástrahy, které si pro ní režisér Roar Uthaug nachystal.

"Máme tady hodně vodních scén," říká Alicia. "Poslední dva dny natáčení jsem strávila v nádrži s vodou, a celkově to byl můj 16tý den, kdy jsem byla kompletně promočená nebo pod vodou."

16. března 2018 tedy uvidíme Laru (a zároveň Alicii) především plavat (nebo se topit). "U jedné scény jsme použili kanál v Londýně, který byl využit pro olymijský rafting," říká Alicie s úsměvem. "Hodili mě do vody, s rukama svázanýma za zády, přibližne 50krát. Ani jsem nemusela nic hrát, prostě jen reagovat!"

 

 

Zdroj: Entertainment Weekly

Sdílet: