Návrat temnoty 1

Útěk z arény

Zvědavě jsem šla do temné díry, protože jsem nic neviděla zapálila jsem světlici.Právě před chvílí Chirugai začal v mých rukou velmi silně vibrovat, jako by ho Kurtis volal.Při vstupu do díry začal letět.Sprintovala jsem nejvyšší rychlostí, pokoušela jsem se ho chytit, ale nepovedlo se to.O deset sekund později světlice zhasla, ale magický disk měl vlastní slabé, žluto-oranžové světlo.Za dalších deset sekund, začal Chirugai kroužit okolo tmavé postavy.Vzala jsem další světlici a málem jsem jí upustila překvapením, přede mnou se objevila hrozná podívaná.

Kurtis, můj společník, naposledy jsem ho viděla při „jednání“ s Boaz. Krev pokryla jeho triko, jeho kolena se třásla a propocené vlasy mu padaly do očí.V těch ostrých, tmavě modrých očích byla beznaděj a bolest, ale najednou když jsem přišla vzplály.Jeho slabost málem způsobila pád na zem, ale stačila jsem ho chytit a bezpečně položit na zem.“L-Laro“ řekl slabě, „R-rozhodla ses navštívit svého s-starého kolegu?“ .Zvedla jsem obočí: „Přátelé si pomáhají v době potřeby, ne?“ „Ty mě považuješ za p-přítele?“ zeptal se zvučněji. „Jo, jsi poslední osoba, která je můj přítel, von Croy je mrtví, jak víš.“ odpověděla jsem. „Vezmi mě odsud.Zemřu jestli tu zůstanu.V nemocnici se postarají o má zranění.“ řekl mi. „Chytni mě za ruku a postav se!“ řekla jsem a nabídla mu pravou ruku.Chytil mě za ní a s námahou se postavil.S mojí pomocí se zvládl kulhat vpřed.

Po pár minutách jsme byly zpět v aréně, zahlédla jsem páku.Posadila jsem Kurtise, sebrala jeho zbraň a sprintovala k páce, přeskočila jsem bezhlavou kreaturu, kterou jsem měla v cestě.Zatáhla jsem za páku a kruhová podlaha se zdvihala a Kurtise vzala s sebou. „Hej Laro!“ zakřičel. „Co?“ zavřískla jsem zpět. „To asi nebylo plánovaný.Nemůžu chodit bez tvojí pomoci a ty nemůžeš vyskočit tak vysoko!“ odpověděl mi. „Dobře řečeno“ zamumlala jsem sama pro sebe, „můžeš se postavit a skočit?“ zeptala jsem se Kurtise, pokoušejícího se postavit se. „Ne-nemůžu!“ řekl zděšeně. „Nerada slyšim slovo ‚ne‘.SKOČ!“ zakřičela jsem.Kurtisovi se podařil jen krátký skok, ale chytil se římsy.Všimla jsem si, že jeho zranění začalo opět krvácet.

Sdílet: