Tomb Raider Ascension

Tomb Raider Ascension je název amatérského fan filmu, který vznikl v roce 2007 pod taktovkou filmového tvůrce Stevena Reynoldse, zatímco v hlavní roli Lary Croft se objeví ne příliš známá britská herečka, Anna Tyrie. Příběh nás zavede na počátek Lařiných dobrodružství, ještě než se naše divoženka stala vykradačkou hrobů.

Za pomoci svého věrného sluhy Winstona, jež Laru naučí vše, co věděl od jejího otce Richarda Crofta a šíleného počítačového maniaka Jaxe, pátrá po starodávném Ascension Stone (Kameni nanebevzetí – pozor neplést s kamenem pochopení), díky němuž je možno pochopit skryté tajemství, které vězí za koncem Mayského kalendáře v roce 2012.

 

Tomb Raider Ascension

A teď k filmu samotnému. Chápu, že to je amatérská tvorba a proto bych k němu měl být shovívavý, ale bohužel si to nemůžu odpustit. Něco v tomhle filmu je totiž strašně špatně. Možná na to budete mít jiný názor, ale pro mě to byla tak hrozná nuda. Neustále jsem se díval, kdy už se konečně dostanu ke konci a to má film „jen“ necelých 60 minut. Lara samotná byla velmi zvláštní. Občas nesympatická, občas příliš emotivní a nejvíce mě iritoval ten její pearcing v pupíku. Do příběhu se samozřejmě zaplete jak Lařina maminka, tak tatínek a dokonce povýšíme na nový level, takže vítej strýčku. Na druhou stranu i přes velmi nízký rozpočet zde máme nádherné natáčecí lokace (zámek, jeskyni, jezírko), helikoptéru, Lara se projede v Hummeru apod. Za nejlepší pasáž filmu pak považuji posledních 20 minut, kdy se začalo hláškovat, přišla akce, dokonce samotná Anna Tyrie předvedla perfektní atletické kreace a celkově lituji, proč se v tomhle duchu nedrželo i zbylých nudných 40 minut. Úspěchem pro samotné tvůrce pak bylo promítání v kinech jakožto prequel před samotnými hollywoodskými filmy s Angelinou Jolie.

Co říci závěrem? Film mi rozšířil obzor v rámci toho, co se děje v Tomb Raider světě. Finálních 20 minut stojí docela za to, celý zbytek bych raději přeskočil a vymazal z hlavy, ale nemohl bych být objektivní, kdybych to opravdu udělal. Pokud se na tento snímek chcete podívat, zde máte možnost. Třeba si ho užijete víc, než já.

Ohodnotit na ČSFD

 

Kromě filmu nově přinášíme i pár zajímavých videí ze zákulisí. Jaké to je trénovat na Laru Croft?

 

Pohled do zákulisí z natáčení vám přiblíží tato série 5 videí:

 

 

A natáčení by se nikdy neobešlo bez nepovedených scén. Ty nejlepší jsou připraveny ke shlédnutí v následujících 4 videích:

 

Sdílet: