Christmas Train

 

Autor: uranos1
Stáhnout

 

Vlakových levelů moc není. Když jsem tedy narazil na jeden, který je navíc vánočně zaměřený, věděl jsem, že si jej musím zahrát! Kousek jste už mohli zahlédnout v našem vánočním multiplayer streamu, na celý level jsem se ale podíval později sám.

Christmas train

 

Příběh

Příběh je celkem jednoduchý. Vlak, který rozváží dárky po světě, aby je pak Santa mohl naložit na své sáně, se porouchal. A tak Santa požádal Laru, jestli by mu pomohla vlak opravit. Ta se nechá helikoptérou vysadit přímo na jedoucí vlak, ve kterém jí čeká její vánoční dobrodružství!

 

Lokace

Lokace je v celém levelu jen jedna - jedoucí vlak (pokud nepočítáme helikoptéru na úplném začátku). I tak na nás ale v pěti vagónech a lokomotivě čeká spousta záludných (a občas i šílených) hádanek a o zábavu rozhodně není nouze. Každý vagón je doslova plný interaktivních objektů a váš inventář se bude neustále rozrůstat o nové a nové předměty.

 

Hádanky

Hádanek je v levelu opravdu hodně. Líbí se mi pestrost použitých předmětů a netradiční puzzly, který celý level ještě více ozvláštní. Každá věc má zábavný popisek, a i když některé ve výsledku ani použít nemusíte, určitě se vyplatí vše prozkoumat a sebrat. 

 

Hratelnost

Krom jedné zdlouhavé hádanky, kde strácvíte možná 5 minut posouváním pushbloků, je hratelnost boží. Tápete, co kde použít, prozkoumáváte, co kde sebrat a které předměty by šly kombinovat. Párkrát jsem musel kouknout do návodu, protože jsem už opravdu nevěděl, jak dál. V levelu nejsou žádní nepřátelé, a vlastně ani nemáte pistole, ale baterku, kterou si můžete posvítit v temných zákoutích.

 

Závěrem

Opravdu skvělý a netradiční level. Líbí se mi spojení vlaku a Vánoc. Hádanky jsou šílené, rozhodně pobaví. Ani jeden z předmětů jsem v jiném levelu ještě neviděl, takže mi vše přišlo hodně unikátní a na míru dělané (ale nejspíš tomu tak není). I tak level rozhodně doporučuji všem. A pokud ho hrát nechcete, můžete se podívat, jak jsem při hraní trpěl já.

 

 

Sdílet: