Menu

Ač už je menu venku skoro neuvěřitelnou dobu 2 roky, (Ach můj Bože, to to letí!) tak zde na stránkách se ještě neobjevilo. A vzhledem k tomu, že to je obrovská chyba, rozhodl jsem se sem k němu přidat jako bonus i pár zajímavostí, které naleznete pod videem. A ještě optimistická poznámka na  závěr. Kdo z vás se dožije roku 2057, ten se jistě dožije i vydání Legacy: An old friend :)

 

Zajímavosti:

  • V prvních fázích vymýšlení existovaly dvě varianty menu. Která z nich bude použita, záviselo na losování hudby, o které rozhodli sami fanoušci na oficiálním fóru Tomb Raider Legacy. Na výběr byla buď hudba title z The real adventures of Johhny Quest nebo úryvek hudby z filmu X- man III, který je též použit v prvním teaseru. Ve finále je však použita úplně jiná.
  • Jelikož obě varianty původních verzí menu padly (ani jedno se mi moc nezdálo), v hlavě se mi začal rodit nápad s nynějším menu. Kupodivu je hodně podle mých představ a nic moc se při tvorbě nezměnilo.
  • Menu je rozděleno na čtyři lokace, přičemž každá něco málo znázorňuje a zároveň vyzrazuje o celém dějství hry An old Friend. V první lokaci – Dům se zamrzlými lidmi, ženou natahující se po srnce a pobíhajícími slepicemi, nám naznačuje, že zde není něco v pořádku. Druhá, velmi krátká lokace – schody s hořícími pochodněmi je starý známý Tomb Raider, jak ho známe. Hrobky, zkoumání a nebezpečí. Třetí lokací je zelená, mechem zarostlá místnost s bahnivou až jedovatou vodou. Všimněte si, že je zde stejná kašna, která se nachází i v menu The secret of Babylon. Je to lehká vzpomínka na to, co prožila Kraene a že příběh navazuje. Poslední, čtvrtou lokací, je Kostel s otcem Dunstanem. Můžeme zde vidět, že kněz je zde obklíčen zepředu Verdiletovým koněm a zezadu na něj z věže shlíží samotný Verdilet.
  • Hudba k menu je původně ze hry Rayman II. Její název je The sanctuary of Rock and Lava
  • Úpravy prolétávající kamery do finální podoby byly hodiny práce. Pořád zajížděla do zdí nebo do podlahy, či se jí prostě něco nelíbilo a tak prostě pořád blbla.
  • Na menu se pracovalo cca týden.
Sdílet: