Zahrajte si - srpen 2017

Po delší době se vám hlásíme s další várkou doporučení, co si stojí za to zahrát z amatérských levelů. Tentokrát se zaměříme na amatérské počiny, které vyšly docela nedávno. Čeká nás jeden velmi neobvyklý level, jeden návrat do klasiky a konečně jeden z nejpovedenějších příspěvků do Back to Basics 2016.

Screenshoty jsou převzaty ze stránek levelů na trle.net.

 

Tomb Raider: The Citadel
Autor: Talos
Hodnocení na trle.net: 8.69/10
Více informací a odkaz na stažení ZDE

The Citadel je level (nebo spíš série levelů) zasazený v místě u řecko-turecké hranice a, což je zajímavější, do dvou různých časů. Jedna z linií příběhu se odehrává v roce 1998 s nám dobře známou Larou, druhá pak ve vzdálenější minulosti, ve které si zahrajeme za starověkého válečníka. Sice ve složce najdete mnoho menších levelů, nepočítejte ale s přehnaně dlouhým zážitkem. Celá hra jde totiž dohrát zhruba za hodinu, hodně času zaberou i cutscény, které jsou velmi povedené, musíte ale počítat s tím, že jsou pouze v italštině. Autor ovšem na stránce levelu na trle.net zveřejnil odkaz na Youtube kanál, kde zveřejnil všechny scénky s anglickými titulky, takže o příběh nepřijdete. Ač má The Citadel mnoho zajímavých prvků (lze kupříkladu jmenovat boj beze zbraně), má i určité nedostatky- především se jedná o nedbalost v texturování, takže se sem tam objeví špatně natočená zeď a podobně. Autorovi je také vytýkána nevyvážená hratelnost, protože se během hraní musíte často vracet a ne vždy je jasné, co se po vás vlastně chce. Pokud jste ale ochotní odpustit podobné prohřešky a vyzkoušet trochu jiný typ Tomb Raider hry se zajímavými, netradičními prvky, dejte The Citadel šanci.  

 

 

The Hidden Dagger
Autor: Feder
Hodnocení na trle.net: 8.80/10
Více informací a odkaz na stažení ZDE

V úvodu jsme zmínili, že jeden z levelů nás bere zpět do klasiky. The Hidden Dagger to dělá doslovně, protože jde o hru vytvořenou pro TR2 engine v neoficiálním editoru. Zajímavostí je, že se jedná o autorovu prvotinu, což by člověk ale díky vysokému hodnocení vůbec nečekal. The Hidden Dagger je pětidílné dobrodružství, ve kterém autor využil kombinaci textur a objektů z prvních dvou Tomb Raiderů, což ještě víc umocňuje klasickou atmosféru. Samozřejmostí jsou také dračí secrety, které se drží TR2 tradice (3 na level, každý jiné barvy, však to znáte) a především ty zlaté není vůbec snadné najít. Samotná obtížnost ale není nijak přemrštěná, takže hráči, kteří se staršími Tomb Raidery mají zkušenost, by neměli mít problém hru dokončit. Herní doba se podle recenzí pohybuje okolo hodiny a půl, takže levely jsou spíš kratší. Mějte ale na paměti, že The Hidden Dagger funguje jako Tomb Raider 2 se vším všudy, tedy i s omezením pohybu oproti obvyklým levelům dělaným v TRLE/NGLE. Žádné sprintování, žádné ručkování za rohy, žádné plazení se. Zkrátka klasika se vším všudy. Pokud si chcete oživit vzpomínky na starou Laru, měla by se vám The Hidden Dagger zamlouvat.

 

 

 

BtB2016 - Secrets of a Lost City
Autor:
 Mr XY
Hodnocení na trle.net: 9.46/10
Více informací a odkaz na stažení ZDE

To nejlepší nakonec. Pokud sledujete alespoň trochu amatérské hry a objekty, které v nich můžete používat, tak vám autorovo jméno určitě bude známé. Mr XY je známý pro propracované a detailní objekty a nádherně atmosférické levely. Jeho letošní příspěvek do Back to Basics je špičkovým dílem, které by mělo potěšit i skalní fanoušky. Lara v tomto levelu prozkoumává chrám perského boha temnoty, Ahrimana, který má i v současnosti své oddané věřící. Naše archeoložka tedy musí přechytračit Ahrimanův kult a odhalit tajemství, které se skrývá v chrámu. Ač je level vizuálně skutečně nádherný, má vyšší obtížnost- nejspíš si budete rvát vlasy z množství pastí, kterými autor chrám (doslova) prošpikoval. Za zmínku také stojí práce s předměty a kamerou, pomocí kterých autor částečně vypráví příběh, a složitější postupy tvorby levelů (kupříkladu flipmapy, čili změny samotné architektury nebo vlastností místnosti). Herní dobu hráči uvádějí krátce přes hodinu, ale záleží na tom, jak rychle jste schopní si poradit s časovkami a výše zmíněnými pastmi.

 

 

A to je od nás pro tentokrát vše. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte v komentářích o vaše názory, případně pokud nám doporučíte nějaký level, který máte v oblibě vy.

Sdílet: