Winstons Christmas Calamity

 

Autor: AgentXP
Stáhnout

 

Pokud jste se někdy chtěli podívat do Lařina panství v době vánočních svátků, máte jedinečnou příležitost v tomto nádherném levelu.

 Winstons Christmas Calamity

Příběh

Lara se na Štědrý večer chystá na kutě, když najednou uslyší hluk z hlavní haly. "Ale ne, Winston určitě rozbil DALŠÍ vázu," postěžuje si. Lara seběhne dolů, aby zjistila, co se stalo. Zjistí, že krom rozbitých vánočních ozdob se Winstonovi podařilo vyhodit pojistky, čímž uzamkl Lařiny hosty v temném salonku. Co hůř, navíc špatně umístil klíče k místnostem, včetně mrazáku! A žádný mrazák znamená, že jsou Vánoce v ohrožení - dokáže Lara najít všechny klíče a Vánoce zachránit? 

A nejhorší ze všeho - Winston navíc dopil poslední dávku čaje... což znamená cestu do obchodu.... "Doufám, že mají ještě otevřeno," zazoufá si Lara. "Možná budu nějaký čaj potřebovat pro rozmrazení Winstona, pokud by se mu náhodou podařilo zamknout se zas v mrazáku, až bude připravovat večeři." 

 

Lokace

Celý děj se odehrává v Lařině panství, tak jak jej známe z původních dílů TR. Panství však bylo trochu upraveno (tréninková část, některé místnosti, okolí panství) a co víc - všude panuje vánoční atmosféra, takže narazíte na kopy dárků a vánoční stromek téměř v každé místnosti. 

Prozkoumáte skoro vše, co panství nabízí - od sklepení po půdu, všechny klasické místnosti, Winstonův pokoj (a ne, není to mrazák, ke kterému jsem se s radostí rozběhl, když jsem našel KEY TO WINSTON'S ROOM). Proběhnete se po zahradě (bez bludiště), po střeše panství, projedete se na koni... to vše za krásného sněžného večera.

V panství si můžete v různých místnostech pouštět vánoční koledy, v každé hraje jiná. 

Winstons Christmas Calamity Winstons Christmas Calamity 

 

Hádanky

Hádanky jsou pěkné, logické. Většinou se jedná o získání výše zmíněných klíčů, ale musíte k tomu využít celého panství a jeho okolí. Líbila se mi hlavně část v tréninkové části panství, kde člověk musí přemýšlet a skákat k jednotlivým pákám, aby si otevřel postup dál.

 

Nepřátelé

V celém levelu nemáte zbraně a tak tu chybí i nepřátelé. Největším nepřítelem vám tedy budou zamčené dveře či neposedná páka, u které nevíte, jak se k ní dostat.

Winstons Christmas Calamity Winstons Christmas Calamity 

 

Hratelnost

Hratelnosti nemám, co vytknout. Probíháte v důvěrně známém panství, i když hádanky jsou zcela odlišné. Občas nevíte, jak dál, ale žádný velký zásek jsem nenašel. Level obsahuje dvoje časované dveře, jinak se jedná o hraní bez stresu, bez těžkých skoků. Ale i tak má hodně co nabídnout.

Během hraní se objevují různé vysvětlující věty v dolní části obrazovky, takže víte, co dělat, co se příběhově děje. Dodává to tak hratelnosti větší smysl v tom, co musíte udělat. 

 

Závěrem

Nádherný level. Nenáročný, ale výzvu v podobě hádanek nabídne. Občas narazíte na špatné textury, ale jinak je level opravdu nádherný, s krásnou vánoční atmosférou. Pokud hledáte oddechový level, máte rádi Vánoce a Lařino panství, pak rozhdoně neváhejte a pusťte se do hraní. 

Winstons Christmas Calamity Winstons Christmas Calamity 

Sdílet: