LB Advent Calendar 2010 - Lonely Christmas (Platinum Edition)

 

Autor: Bojrkraider, White Tiger 
Stáhnout

 

Alice byla mladá dívka, žijící ve svém malém bytečku v centru města. Byla krásná, bohatá, slavná a vždy dostala vše, po čem její srdce zatoužilo. A co chce nyní? Boty. Ty krásné, nové a luxusní boty z obchůdku na rožku ulice. Jaké je ale její překvapení, když zjistí, že botky jsou vyprodané. A to jsou Vánoce! Mohlo se stát ještě něco horšího? Přežije Alice tohle ponížení? Podaří se jí získat boty, po kterých tolik touží? A podaří se jí sbalit toho chlápka odvedle, co jí přišel tak sexy? Na všechny tyto otázky, které už vám pravděpodobně dumají v hlavě a proto zbytek téhle recenze už ani nevnímate, naleznete odpověď, pokud se pustíte do tohoto povedeného, vánočního dílka, které je sice svým vydáním staršího data (ano, je to už jeden rok), ale zpracováním je rozhodně nadčasové.
 


Taxíkem vstříc dobrodružství

Alice je ve městě a ví (naučila ji to maminka), že pokud chce dostat své botky, bude muset být hodná holka a začít pomáhat ostatním. Ale pozor! Tohle město, ač je půlnoc a Vánoce, není vůbec prázdné. Postav, se kterými se blonďatá hrdinka setká, je více než dost. „Ta holka má hnusný účes. Jak v tom můžeš vůbec chodit?“ Alice má názor skutečně na všechno a rozhodně se nebojí ho vyslovit. A aby toho nebylo málo, jednou z postav, se kterou se blondýnka setká, je i náš starý známý, Santa Claus.

 

         


Centrum, obchody, věž kostela, kanály?

Tohle všechno jsou lokace, které Alice navštíví. A ono jich je vlastně o něco málo víc. Jen ty kanály mě zaskočily, neb barbie plavající ve stoce se každý den nevidí. Město je znázorněno velmi realisticky, takže nepočítejte s tím, že byste se setkali například s posuvnou stěnou posázenou bodáky, nebo s čepeli podsekávající lidem nohy. Autoři se skutečně snažili. Vše působí realisticky a je poznat, že k tomu využili veškerých nejmodernějších objektů, které se ve světě editorovacím v té době nacházely. To co naleznete ve svém městě, najdete pravděpodobně i v tom Aliciném. Máte tam taky Starbucks?


Au, to bolí! Zapojila jsem mozek.

No, no, no… ony ty hádanky tady moc nehledejte. Většinou jsou jen o tom přepnout páčku, najít dáreček, nebo klíček a vložit ho na příslušné místo. Na druhou stranu, Alice je blondýnka typu Paris Hilton a proto po ní nemůžeme chtít zázraky. Realističnost nade vše :)Nezlomila jsem si nehet?

Nezlomila, Alicenko, nezlomila. Hra s tebou je vskutku povedená a originální. Není zde v podstatě co vytknout. Snad jen přílišná jednoduchost a to, že člověk občas neví, co kam vložit. To už je ale zaviněno tou dávkou nových předmětů a objektů. Nápady jsou tady skutečně geniální a humorně podané. Každičký detail navozuje tu správnou vánoční atmosféru dívky toužící po nových botách. Co musím vyzdvihnout je výtečný dabing, který se na takové úrovni v amatérských levelech vskutku nevidí. Hlavně pak hlas Alice a vypravěče je radost poslouchat. Pokud hledáte oddychový level, ne příliš náročný, a máte rádi humor, tak rozhodně doporučuji. Pokud ne, tak holt doporučuji taky. Jen tak pro zajímavost… Stále vnímáte, nebo už si představujete, jak pobíháte s blonďatou děvčicí po zasněžených ulicích historického města? Jen se přiznejte. Že jsem vás teď odhalil ;)

 

     

Sdílet: