Beneath the Forbidden City

 

Autor: GeckoKid
Stáhnout

 

První orientální level, který byl kdy vydán. Na absolutní prvotinu v tomto prostředí je velice povedený. Jeho průměrné hodnocení je lehce pod 9, čímž se dostává mezi 10 nejlepších levelů ve své kategorii.

 

Příběh

Archeologové v Pekingu objevili tajně pohřebený chrám pod Zakázaným městem – starodávny císařský palác. Zjistili, že je tam ukryt vzácný artefakt – Horův Amulet. Jak odkazovala stará čínská kniha, před dvěmi tisíci lety putoval tajný posel do Egypta, aby jej přinesl pro svého císaře. Ten byl však ihned po převzetí Amuletu zabit. Posel i Amulet byli zapečetěni v chrámu.

Když se o nálezu dozvěděla tajná egyptská sekta, zabila všechny archeology. Avšak jeden přežil a kontaktoval Laru, aby zabránila příjezdu vůdce sekty, který by obnovil sílu Amuletu, která by mohla zničit svět. Také ji řekl, aby Amulet z dobře střeženého chrámu odnesla.

 

 

 

Lokace

Prvně procházíme jeskyní, ze které vstupujeme do chrámu. Pro další postup, je třeba se pustit do spodních pater chrámu a probít se skrz různé tunely, místnosti a šachty až k Amuletu. Spousta lokací je zatopena, po celém levelu proudí vodopády, čímž dodávají nádhernou atmosféru.

 

Hádanky

Spíše se jedná o hledání cesty, než o hádanky. Občas ovšem musíte zapojit i hlavu, ať už se jedná o posunování beden či šplhání.

 

Pasti

Ano, pastí je zde poměrně dost. Snad nejotravnější jsou otrávené šipky, které, když už se objeví, jsou ve velmi hojném počtu. Naštěstí je jim dá s trochou šikovnosti úspěšně vyhýbat. Dále bych za pasti nazval lávová jezera, která zaplavují celé místnosti a jen na vás, abyste Laru dostali skrz.

 

Nepřátelé

Pustí se do vás krokodýli, škorpióni a ninjové, ale není jich po levelu příliš mnoho. I když v jedné pasáži útočí docela dost krokodýlů najednou, nicméně dá se to zvládnout. Jejich rozložení je docela logické, nenásilné a myslím si, že jich je tak akorát.

 

 

 

Hratelnost

Od nasvětlení, přes atmosféru, geometrii až nevím po co je tento level perfektní. Od začátku až do konce jsem jej hltal jedním dechem a nemohl jsem se nabažit. Stylem připomíná originální hry, takže mohu jenom doporučit.

 

Závěrem

Nemohu jinak, než doporučit. Hra není moc o boji ani o řešení hádanek, spíše hledáte cestu. Level není nejtěžší, strávíte jím zhruba hodinu, ale budete se výborně bavit. Připomíná trochu level Temple of Xian z TR2. Pokud máte tento typ levelů rádi, určitě si jej zahrajte.

Sdílet: