TR Forge Advent Calendar 2010 - Nonogram

 

Autor: Soul
Stáhnout


Nonogram je velmi atypický level, který s klasickým TR nemá nic společného. I tak je to velmi kvalitní level, který nejvíce potrápí vaše mozkové závity. Pokud rádi luštíte a máte rádi Tomb Raider, pak je tento level přímo pro vás.

 

Příběh

Jednoho večera se Lara snaží v teple svého domova vyluštit nonogram. Do luštění se tak zabrala, že se najednou jako mnohonásobně zmenšená objevila na hrací ploše nonogramu, kde naše hra začíná. 

Pro ty, co neví, co je nonogram: jedá se o jakousi křížovku, kde máte políčka v mřížce. Okolo mřížky máte rozepsaná čísla, která udávají. kolik políček v daném sloupci či řádku máte vybarvit. Po správném vyluštění vám z vybarvených políček vznikne obrazec, který v našem případě souvisí s Tomb Raiderem.

Tomb Raider - Nonogram Tomb Raider - Nonogram

 

Lokace

Lokace je pouze jedna, a to hrací plocha nonogramu. D9váte se na ní shora a vidíte, kde Lara zrovna pobíhá. Můžete skákat, sprintovat, krokovat, dělat salta - tedy všechny běžné pohyby Lary, jen viděné shora. K tomu máte tři nová tlačítka - "B", "N" a "M", kterými označujete políčka na hrací ploše. Okolo hrací plochy si můžete všimnout několika drobných předmětů - Lařin mp4 přehrávač (sloužící ke spuštění videa nápovědy), propiska s logem Tomb Raider či zápalky TRForge. Trošku mi chybí nějaká hudba na pozadí - jediné, co můžete slyšet, je praskání krbu.

Tomb Raider - Nonogram Tomb Raider - Nonogram

 

Hádanky

Celý level je jedna velká hádanka, na jejíž ploše se nacházíte a kterou musíte rozluštit. Nečekejte žádné pasti ani nepřátele, krom neposedných mozkových závitů, které vám radí vybarvit špatná políčka :) 

Pokud jste nonogram nikdy nezkoušeli, rozhodně si pusťte nápovědu (během hraní stačí stisknout "H"). Spustí se vám krásně zpracovaný tutorial, ve kterém jsou vysvětleny všechny principy hry a triky, jak postupovat dál.
 

Tomb Raider - Nonogram Tomb Raider - Nonogram

 

Hratelnost

Musím uznat, že občas pro mne bylo trochu obtížné ovládat Laru, když nevím, kterým směrem je otočená, a dokud se nerozběhnu, tak nevím, na kterou stranu poběží. Občas jsem tedy vybarvil políčko jiné, než jsem původně chtěl. Naštěstí jdou chybky snadno napravit a do ovládání se brzy dostanete.

 

Závěrem

Pokud znáte nonogram, budete mít hraní jednodušší. Pokud jej neznáte, nabízí vám hra malý návod (v angličtině), a principy si budete muset sami ozkoušet. Ve výsledku je to však opravdu velmi zajímavý a netradiční level, který zabaví na víc než pár minut. Sám jako autor navíc žasnu, co všechno jde v editoru vytvořit.

Sdílet: