LadyCroft.cz hraje Silent Town od Ranpyony

Blíží se Vánoce a s nimi čas pohody, klidu a míru. Lara se rozhodla, že se zrelaxuje pohodovou projížďkou ve svém autě po venkově. Vždyť co může být krásnější, než lány zasněžených polí a západ slunce. Jede si takhle po silnici, když v tom se jí pokazí auto. Naštěstí kousek od ní je malá vesnička. Snad jí v ní někdo pomůže. Jenže, ona je ta vesnička až podezřele moc tichá. Odhalí Lara tajemství, které se zde ukrývá?

Takhle by se mohl popsat začátek levelu, který se jmenuje velmi trefně Silent Town od Ranpyona, Ale nebojte se, nejedná se o nic hororového. Prostě jsme se rozhodli já (Pablo) s constantinem a Arakangou zahrát si něco příjemného s vánoční tématikou. A nutno podotknout, že se jednalo o skvělý výběr. Level je tak krásný, tak příjemně hratelný a neustále se kolem Vás něco děje. Hádanky jsou velmi originální a vždy vás jejich vyřešení posune dál v příběhu. Navíc je to asi poprvé, kdy jsem v amatérském levelu viděl, že se objevují i titulky toho, co postavy říkají, když s nimi mluvíte.

A postav tu máte mnoho. Objeví se zde místní kněz, nerudný pán, co pořád něco opravuje, paní, které je zima a mnohé další. Navíc se příběh točí kolem nezbedností dítěte, které si sestrojilo vlastní sněhomet, nebo jak by řekl doktor Dutošvarc z Dutošvarcovy korporace – Sněhometátor (protože každé správné zařízení musí přece končit koncovkou “átor“), se kterým si samozřejmě časem zastřílíte, a které ukrylo něco důležitého, co způsobilo, že místní obyvatelstvo nemůže slavit vánoce.

Samozřejmě se v levelu stane i několik úsměvných věcí, které jsou spíše nevánočního, možná až trochu creepy charakteru. Jedná se o věci, které rozhodně nechci kritizovat. Level se mi líbí přesně tak, jak je, ale tohle mě prostě pobavilo. První z nich je znesvěcení hrobu paní Stehpensonové (jméno je vymyšlené, ale jak jistě víte, vždy když lezete někomu do rakve, je to rakev paní Stephensonové). Úplně bych tedy v takovémto typu levelu neočekával otevírání lidských hrobů. Druhá je velmi vtipná hádanka, kdy vstoupíte do bytu místní obyvatelky, říkejme jí třeba Mary, které rozstřelíte okno. Mary je samozřejmě vzápětí zima. Naštěstí jí stačí zapálit oheň v krbu a už je opět spokojená a ještě vám za to poděkuje. Rozbité okno, ze kterého přichází zima z venku, kde je -15 stupňů, už Mary asi netrápí.

Level je také velmi příjemně graficky zpracovaný. Nejvíce se mi asi líbí zdejší horizont, který tvoří západ slunce, lesy a pole. Stejně tak chválím výběr hudby, která zde dokonale dokresluje vánoční atmosféru. Pokud tedy hledáte něco na zpříjemnění vánočních svátků a chcete si hru jen užít, ne se u ní rozčilovat, Silent Town je jasnou volbou. Mimochodem, co myslíte? Pomůže Laře někdo opravit auto? Pokud chcete znát odpověď, mrkněte na naše video J

Oblíbený moment – znesvěcení hrobu paní Stephensonového

Level si můžete stáhnout zde: www.trle.net

Sdílet: