LadyCroft.cz hraje: Lara's Nightmare Remake od Ryuu11

S Pablem máme takový drobný problém. Oba máme velice rádi amatérské levely. Zároveň se k nim ale oba velmi obtížně dokopáváme a snadno podléháme frustraci ze záseků. Rozhodli jsme se, že tento problém vyřešíme společným hraním - každý u sebe, ale v hovoru. A jako obvykle, s velmi pochybnou kooperací. 
 
Protože oba máme post-Halloweenskou depku (ještě horší tím, že Halloween letos vlastně nebyl), rozhodli jsme se, že si kompenzujeme nedostatek děsivosti pořádně hororovým levelem. Vybrán byl remake známého Lara's Nightmare (původní od Clary, remake vytvořil Ryuu11). V tomto levelu Lara usne při sledování hororového filmu a něco se jí zdá...něco ne úplně příjemného. 
 
Lařina kamarádka Lynn je unesena samotným ďáblem (ale přesto zvládne naškrábat rychlý vzkaz, no není dobrá?) a je na nás, abychom ji zachránili. A kromě toho se musíme vyhýbat záhadnému vrahovi, který nás sleduje zpovzdálí. 
 
První, co bych chtěla vypíchnout, je celková atmosféra. Level z klasických lokací asi nejvíce připomíná Irsko v TR: Chronicles - nadpřirozená atmosféra, déšť, kostel, hroby...srdce milovníka hororů zkrátka plesá. Děsivě zelenkavý horizont do prostředí krásně zapadá, ale autor naštěstí nepodlehl klasickému neduhu u barevných horizontů, že by vše bylo nasvětleno do jedovatých barev. Celý level tak působí vyváženě, akorát mezi fantazií a realitou. 
 
Naštěstí pro nás se v levelu také nenachází moc přidaných pohybů. Jediný, který se dočkal změny, je skok z tyče - oproti klasickému odražení se vzad tentokrát Lara hopsá přímo před sebe, takže jsem se samozřejmě přizabila o první střechu, kterou jsem potkala. Jinak se ale level ovládá klasicky a přirozeně, žádné nové zrady. 
 
S Pablem jsme se velice rozplývali nad využitím prostředí. Kromě toho, že autor všechny lokace skvěle provázal, je také maximálně využil. V tomto levelu se nedočkáte obrovských, ale prázdných lokací, kdepak. Každé místo, co potkáte, vám něco přinese, i když máte pocit, že už v něm nemáte co objevit. Třeba již zmíněný kostel - vracíte se do něj znovu a znovu, pořád objevujete nové věci. Nejsou ale skryté nijak zákeřně. Pokud nejste (jako nejmenovaní dva hráči) poněkud nevšímaví, level můžete dohrát bez větších záseků.
 
A příběh? Tak tady vám, milí čtenáři, nehodlám zkazit překvapení. Zahrajte si level, nebo se alespoň podívejte na to, jak jsme ho odehráli my. Mohu vám ale zaručit - budete překvapení. 
 
Level si můžete zahrát ZDE
 
Sdílet: