The Chamber

 

Autor: Michum
Stáhnout

 

Každý dovede ocenit level, který má rozlehlá prostředí. O něco podobného se snaží většina autorů. No, dnes se podíváme na dílo, které je protějškem výše zmíněných. Vše se totiž odehrává v jediné komnatě. Primitivní, myslíte si? Ale právě naopak!

 

Příběh

Opět můžeme vycházet z čtimě. „Na jedné večeři Lara potkala okouzlujícího sira R. a byla oklamána zajímavými rozhovory s tímto kultivovaným mužem. Během své další výpravy se spontánně rozhodla ho navštívit, a proto cestuje do soukromé vily respektovaného džentlmena...“

 

 

 

Lokace

Komnata. Jednoduchá a malá. Psací stůl, krb, židle, zrcadlo, lampička, pohovka...nic zvláštního, zdá se. A přesto vždy najdete alespoň malý kousíček místnosti, který před vámi zůstával skryt.

Musím ale ocenit zpracování levelu. Vše do sebe krásně zapadá, nic neruší a slouží akorát k podpoře děsivé atmosféry – textury, stínování, výběr a umístění objektů...zkrátka Ustupte, amatéři, toto stvořil profesionál.

 

Hádanky

Hádanky? Ano, pár se jich najde a neoznačila bych je zrovna za jednoduché. Nemáte moc možností kam jít a uznávám, že jsem se (srab) párkrát uchýlila k návodu. Nicméně věřte tomu, že jsou skutečně originální.

 

Pasti

Až na lezení do komína plného hustého kouře jsem pasti nijak neregistrovala, asi proto, že byste těžko v hezky zařízeném pokoji nalezli na zdech namontované čepele. Nicméně, věřte tomu, že vám pasti chybět nebudou.

 

Nepřátelé

Jen pár a velmi dobře vybraných. Jeden kostlivec (a pokud uděláte chybu, asi osm dalších), brouci a jeden pes. Podle mého názoru by ovšem víc nepřátel jen kazilo atmosféru.

 

 

 

Hratelnost

Ano, docela na hledání. Pokud chcete akční level, máte slabé nervy, nebo prostě toužíte po oddechovce, ruce pryč. The Chamber je totiž pěkně vytvořené, tak trošku hororové dílko, ve kterém si ovšem moc nezastřílíte. To, co toto dílo řadí mezi špičku, je právě ona děsivá a stísněná atmosféra. Zaručuji vám ale jedno – nejsou zde hluché pasáže a rozhodně se nebudete nudit.

 

Závěrem

Co dodat? Originální v každém směru, krásná atmosféra, dobře vybrané objekty, zajímavé hádanky a propracovaný...pokoj. Pokud nehledáte slepou akci (ale kdo by ji u Tomb Raideru hledal?), mohu vám toto dílo s čistým svědomím doporučit.

Sdílet: