Premiéra filmu Lara Croft: Tajemství Anchu

Díky pozvání od Carolinky jsme měli možnost se zúčastnit premiéry českého fanouškovského filmu s Tomb Raider tematikou - Lara Croft: Tajemství Anchu. Jak probíhala premiéra a jaký je náš názor na film?

Premiéra probíhala v kině Evald v sobotu 1.12. 2018. Krom pozvaných fanoušků Lary Croft a Tomb Raideru se promítání účastnili i herci, štáb a rodiče hlavní herečky - Carolinky. Té bychom chtěli moc poděkovat za pozvání, akce byla rozhodně super!

U vstupu do kina nás vítala Lara Croft ve svých černých večerních šatech, nabízejíc nám marcipánové lékárničky a vstupenky na představení. Po přivítání jsme zamířili rovnou do sálu. Tam jsme nejprve shlédli trailer. Po něm nám Lara pověděla něco málo k filmu, a pak už přišel hlavní bod programu - film! Měl něco málo přes 20 minut a názory na něj naleznete sepsané od každého z nás níže. 

Po filmu nám Lara představila celý filmový štáb a následně jsme se hromadně fotili. Pak jsme ještě vyrazili do čajovny, kde jsme si u šálku čaje popovídali o filmu i o průběhu natáčení.

Ještě jednou chceme poděkovat Carolince za pozvání a natočení filmu, jsme rádi, že česká TR komunita žije. Film vyjde veřejně 8.12., takže se můžete těšit, že bude celý dostupný i na našem webu. Zatím se můžete nechat navnadit krátkým trailerem.

 

 

Naše názory

 

Arakanga

Už jen to, že v rámci české fanouškovské scény vznikl plnohodnotný krátký TR film, je důvod k radosti. O to lepší pak je, když do něj autorka zakomponuje spoustu nostalgické hudby a kolegy zmiňované easter eggy. Obdiv si kromě perfektního technického zpracování (střih a kamera působily skutečně profesionálně) zaslouží i to, jak dobře film spojuje všechny verze Lary Croft do jedné, která navíc zvládá fungovat jako samostatná postava. Samozřejmě, že se našlo pár much, z mého pohledu hlavně trochu zmatečný scénář a nepřesná mytologie, ale ráda je filmu odpustím – jeho tombraiderovská atmosféra, dobře zvolená hudba a nejen na fanouškovský film kvalitní zpracování rozhodně stojí za nepatrné přihmouření oka. Celkově mohu autorku a celý tým jen chválit a doufat, že se časem odhodlá natočit pokračování.

 

constantine

Už z traileru bylo poznat, že kvalitou bude film super. Velmi profi zvuk, střih i kamera. Film je nabitý písničkami z Tomb Raidera a každá písnička tam skvěle padne! Lara je mix mezi klasickou, rebootovou a filmovou Larou a tak si každý fanda přijde na své. Během 20 minut narazíte i na nějaké ty TR easter eggy, které film krásně obohacují. Film neobsahuje "hluchá" místa, kde by se nic nedělo a jen se natahoval čas. Délka i zpracování mi přijde supr. Malou výtku mám k finálnímu souboji, kde mi tak trochu chyběly zvuky boje. Všude jinde ve filmu slyšíte kroky, pády, ale ten souboj byl zvukově méně výrazný. Z děje jde poznat, že byl poskládaný kolem předmětů, které měli autoři k dispozici, aby se nemusely kupovat drahé rekvizity. I tak jde ale o velmi kvalitní amatérský film. A jako bonus je záporačka blond! 

 

Pablo

Na tomto filmu je skvělé, že si každý fanoušek Tomb Raidera, ať už je nový a miluje rebootovanou Laru, nebo je starší a miluje klasickou Laru, najde to svoje. Film má skvělou dynamiku a je vidět, že byl dělaný s láskou. Tolik narážek na hry, tolik easter eggů. Naleznete tam vše, co dělá Tomb Raider Tomb Raiderem. Ať už se jedná o staré známé postavy jako Winstona nesoucího čaj, zvuky secretu při nalezení lékárničky, logické hádanky, které musí Lara vyřešit, klasickou epickou hudbu, která tam padne jak poklice na hrnec nebo Laru se svým typickým copem a kulatými červenými brýlemi. Dokonce i záporačka je bohatá a blonďatá. Sem tam se objevil i Easter egg, o kterém jsme se následně dozvěděli, že nebyl úplně plánovaný, nicméně dle mého tam dokonale sedí. Schválně jestli jej pak naleznete? Jak sama Carolinka řekla: Pracovala s tím, co měla a dle mého názoru tento potenciál využila na maximum. Jsem tedy zvědav, jaký bude další díl, protože ano. Chceme víc :)

 

 

 

 

 

Sdílet: