Back to Basics 2016 - Persie

Na letošní balíček Back to Basics jsme si museli počkat o něco déle, ale myslím si, že se čekání vyplatilo. S Larou se nově vydáme prozkoumat zákoutí Persie.

Back to basics 2016 - Persie

 

Už z úvodního obrázku na nás dýchá atmosféra her Prince of Persia a nový obleček Lary je dle mého také suprový. Balíček pro letošní Back to Basics byl tvořen již od ledna, měl by tedy být velmi propracovaný a plný kvalitních objektů a textur. Navíc se na letošním soundtracku podíleli čtyři členové týmu, kteří pro hru složili vlastní hudbu. 

Pro ty, kteří ani po naší každoroční propagaci soutěže Back to Basics neví, oč se jedná, nabízím krátké shrnutí. Každý autor levelů (v NGLE), který se přihlásí, dostane na začátku soutěže balíček s objekty, texturami a hudbou. Autoři pak mají určitou dobu na to, aby vytvořili originální levely s dobou hratelností kolem 1 hodiny. Sice všichni pracují se stejnými objekty a stejným hlavním tématem, ale levely jsou ve výsledku dost odlišné, protože každý do nich vloží kus sebe a svůj pohled. Po ukončení fáze tvorby se všechny dokončené levely zveřejní (pod jménem autora BtB2016) a hráči pak mají možnost si tyto levely zahrát a zkusit tipnout, který autor stojí za jakým levelem. Každý level zároveň mohou ohodnotit dle hratelnosti, prostředí, obtížnosti puzzlů a soubojů. Autor s nejlepším hodnocením a hráč s nejvíce správnými tipy vyhrávají hodnotné ceny.

Harmonogram soutěže je následující:
17.října - 16.listopadu: registrace levelbuilderů
17.listopadu - 25.března: tvorba levelů (včetně fáze testování)
1. dubna: zveřejnění všech levelů (anonymně) na TRLE.net
1.dubna - 1.června: soutěž hráčů
2. června: vyhlášení vítězů

A to nejdůležitější nakonec: registrujte se na fóru trle.net.

 

Prozatím je schválených 17 autorů, ale počet jistě naroste. Já už mám přihlášku odeslanou, ale ve schválených ještě nejsem. Arakanga se nejspíše taky přidá, a Pablo byl tak štědrý, že obnovil naši sázku z loňska - pokud já i Ari své levely včas dokončíme a splníme podmínky BtB (tedy herní doba kolem 1 hodiny), začne se Pablo učit s NGLE (doteď používá starší a neaktualizovaný program DxTRE). Inu, držte nám palce!

A samozřejmě, přidejte se! :)

Sdílet: