Werner von Croy

Werner von Croy

Jméno: Werner von Croy
Narozen: 1940 (Vídeň, Rakousko)
Zemřel: 2003 (věk 63 let, Paříž, Francie)
Národnost:  Rakouská
Povolání: Archeolog

 

Werner von Croy se narodil roku 1940 ve Vídni. Jeho otec, který působil jako kurátor v muzeu, ho již odmala seznamoval se zajímavými artefakty, které Wernera učarovaly. Tak začala jeho kariéra archeologa, kdy plnil sbírky otcova muzea.

Lara se s von Croyem poprvé setkala na školní půdě, kde byl jedním z jejích učitelů. Když se dozvěděla, že se tento známý archeolog chystá na výpravu do Kambodže, přemluvila svého otce, aby se za ní přimluvil. Lord Croft celou výpravu financoval a zajistil tak 16leté Laře pozici asistentky při prozkoumávání Angkor Wat.

Při získávání artefaktu Iris si však Werner poraní nohu a je uvězněn - Lara Kambodžu opouští sama. 

VCI

Následně se s Von Croyem setkáváme v New Yorku, když Lara inflitruje budovu Von Croy Industries. Von Croy je zde na vozíčku, a tak nemůže zastavit Laru, která mu vezme artefakt Iris.

Von Croy family
(Werner na vozíčku po úrazu nohy. Na obrázku pravděpodobně se svým otcem ve VCI)

 

Werner s Larou v Egyptě

Egypt

Posouváme se do roku 1999 a do Egypta, kde jsou Lara i Werner na stopě artefaktu Amulet of Horus. Werner, posedlý egyptským bohem Sethem, pracuje proti Laře. Nakonec se Laře podaří Setha uvěznit. Celá hrobka se však začne hroutit a Werner nestačí Laru včas zachránit. Jeho svěřenkyně tak končí zasypaná v útrobách hrobky. I přes veškeré snahy Wernera a jeho týmu se nedaří Laru v sutinách nalézt. Jediné, co odhalili, je Lařin batůžek (který získala na své první výpravě s Wernerem).

 

Paříž

Von Croy je najat Eckhardtem, aby získal Obscurovy obrazy. Jelikož se mu události kolem Cabaly nelíbily, kontaktoval Laru a požádal jí o pomoc. Ta se s Wernerem setkala v jeho bytě v Paříži, ale po událostech v Egyptě mu odmítla jakkoliv pomoci. Následně je Werner zastřelen a Lara, která byla spatřena v jeho bytě, je obviněna z jeho vraždy. 

Werner a Lara

Sdílet: