Hlas Lary aneb kdo dabuje?

S tím, jak se blíží tvorba hry Rise of the Tomb Raider ke konci, se k nám dostává i spousta nových a zajímavých informací. Tentokrát se podíváme na dabérky, které svůj hlas propůjčily naší neohrožené hrdince.

Camilla Luddington (Anglická verze)

Náš výčet asi nemůžeme započít nikým jiným, než právě Camillou Luddington. Tato herečka se v České republice proslavila především svou rolí doktorky Wilsonové ze seriálu Chrirugové (Grey s anatomy), nicméně zahlédnout jsme ji mohli i v několika  epizodách seriálu Pravá krev či Californication. Camilla dabuje Laru již od roku 2013, kdy nahradila britskou herečku Keeley Hawes, která nám ale zůstala jako hlas Lary alespoň v sáze her Lara Croft.

 Camilla Luddington

Alice David (Francouzská verze)

Jedná se o francouzskou herečku, která se narodila v Paříži. U nás není příliš známá, avšak pokud jste viděli komedii Babysitting, možná jste tam na ni narazili v roli Sonii. Momentálně se natáčí druhý díl.

 Alice David

Benedetta Ponticelli (Italská verze)

Žena, která se neživí hraním, nýbrž pouze dabingem. Nepředpokládám, že by někdo sledoval italské verze seriálů, ale kdyby přece jen, mohli jste ji slyšet v seriálech Pop Pixie nebo Angels friend. Benedetta mimo jiné dabovala Italskou verzy hry i předešlého Tomb Raidera

 Benedetta Pnticelli

Maria Koschny (Německá verze)

Dabérka, která krom filmů a seriálů dabuje i počítačové hry. Dabovala například Ankh 3:Battle of the gods nebo hru Haunted.

 Maria Koschny

Guiomar Alburquerque (Španělská verze)

Bohužel o španělské Laře se toho příliš nedozvíme, takže snad jen obrázek.

 Guiomar Alburquerque

Marisol Romero (Latinskoamerická verze)

Zatímco španělská Lara je docela neznámá, její zaoceánská příbuzná z Kolumbie, kterou si vyslechne celá Latinská Amerika je už o něco známější a to hlavně díky tomu, že si zahrála roli Gabriell Solis v kolumbijské verzi Zoufalých manželek – Amas de Casa desperadas. Seriál se však příliš neuchytil a byl ukončen po dvou sériích.

 Marisol Romero

Yuko Kaida  (Japonská verze)

Herečka, která se v poslední době dost často zaměřuje právě na dabování různých her. Znát ji tedy můžete z her jako Soul Calibur IV, Ninja Gaiden nebo minulého dílu Tomb Raidera.

 Yuko Kaida

Lee Soyeong, 이소영 ((Korejská verze)

Bohužel se mi nepodařilo příliš zjistit, a abych vás nemystifikoval, raději neuvedu nic. Ani fotku.

 

Chen Jen Yu (Verze tradiční čínštiny)

Ani zde jsem nebyl příliš schopný cokoliv dohledat. Snad jen, že krom Lary si herečka zahrála i v krátkém filmu Rolling Rose z roku 2014

 

Yang Meng, Lu (Verze zjednodušené čínštiny)

A ani zde nic nenajdete.

 

Fernanda Bullara (Brazilská portugalština)

Herečka, která si zadabovala v různých animovaných a kreslených pohádkách v Brazilii. Mezi těmi známějšími uvedu třeba My littlle Pony nebo Pokémoni.

 Fernanda Bullara

Karolina Gorczyca (Polská verze)

U nás je Karolina Gorczyca poněkud neznámá, ale v Polsku se jedná o velmi populární herečku, kterou můžete vídat v různých seriálech, filmech a televizních show. Její filmografie čítá přes 20 různých děl, což je na její věk 30 let velmi dobré skóre.

 Karolina Gorczyca

Polina Sherbakova (Ruská verze)

Bohužel krom vzhledu se asi moc nedozvíme.

 Polina Sherbakova

No a to bychom měli výčet hlasů světových Lar Croft. Co říkáte? Je alespoň jedna naší Laře podobná? Názory můžete psát do komentářů. Ps. Všimli jste si, že jsou si některé dabérky docela dost podobné?

Sdílet: